Пошук
Close this search box.
Африканські країни зменшили імпорт цукру через високі ціни
790018

Імпорт цукру до Алжиру, Єгипту, Марокко та Нігерії, які є найбільшими його покупцями в Африці, скоротився на 1%, порівняно з минулим роком, через стрімке зростання цін. Про це повідомляє пресслужба НАЦУ «Укрцукор» з посиланням на агентство Bloomberg із посиланням на дослідження австралійського виробника безалкогольних напоїв Green Pool, пише agroelita.info

За даними агентства, скорочення виробництва цукру найбільшими світовими виробниками призвело до того, що оптові ціни у вересні наблизилися до найвищого рівня більше ніж за 12 років. В результаті цукор також подорожчав у Руанді, Уганді, Кенії та Танзанії, згідно з даними дослідницької групи із сировинних товарів Kulea. Зазначають, що споживання цукру в Кенії скоротилося на 42% у період із січня по червень цього року. Також знижується споживання алкогольних напоїв. Деякі ресторани замінюють цукор медом у спробі знизити витрати.

Фахівці пов’язують зростання цін на цукор з тим, що африканські країни витратили доларові резерви для покупки зерна та добрив на фоні високих цін та зіткнулися з нестачею валюти. За даними керівника відділу досліджень сировинних товарів компанії – постачальника продуктів харчування ED&F Man Кони Хак, це знизило здатність деяких країн збільшувати імпорт.

Уряд африканських країн намагається впоратися із ситуацією, зазначає агентство. Уряд Кенії відкрив безмитне вікно для імпорту цукру, щоб заповнити дефіцит і знизити ціни, а Кот-д’Івуар обмежив експорт цукру до кінця року, щоб забезпечити внутрішні постачання.

За словами Кони Хак, цукор важливий для раціону африканців, оскільки є одним із найдоступніших джерел калорій. Африканські країни є найбільшими імпортерами цукру за рахунок кондитерських виробів, перероблених продуктів та солодких напоїв. На цьому тлі імпорт цукру до африканських країн до 2028 року може збільшитися до 16 млн т. Найбільшими експортерами цукру в Африку є Бразилія та Франція.

Джерело та фото: agroelita.info

Зараз читають