Пошук
Close this search box.
Agritechnica 2023: автономне сільське господарство робить кроки вперед
агрітехніка

На останній виставці Agritechnica у 2019 році єдиним розумним знаряддям для ферм був прес-підбирач, каже Джеймс Сабо, менеджер із NovAtel. «Прес-підбирач казав трактору: «Я зробив тюк, зупинись». Вийми його та їдь», — згадує він.

Цього року набагато ширший діапазон сільськогосподарського обладнання може спілкуватися з тракторами, завдяки кільком розробникам, які інтегрували протоколи Agricultural Industry Electronics Foundation (AIEF) у свої системи. «Знаряддя може сказати: сповільнитися, і тоді трактор автоматично сповільниться, або може сказати, що щось потрібно підняти, а потім трактор увімкне гідравліку та підніме це», — каже Сабо.

Важливо те, що трактор і оператор не обов’язково належать одній марці. Натомість протоколи AIEF дають тракторам і операторам спільну мову, каже Сабо, згладжуючи перехід до автономності.

Думка про те, що оператора рано чи пізно приберуть, здається само собою зрозумілою, але хоча трактори вже можуть обробляти цілі поля на автопілоті, більшість опитаних бачать цей перехід поступовим.

Джерело та фото (дайджест МінАгро): з посиланням на insideunmannedsystems

Зараз читають