Пошук
Close this search box.
Агродрони зі штучним інтелектом можуть допомогти підвищити рівень доходу фермерів
агродрон

Фермери прагнуть оптимізувати врожайність, щоб забезпечити продовольчу безпеку та економічну стабільність. Для досягнення цієї мети дрони зі штучним інтелектом змінюють правила гри. Пише openaccessgovernment.

Дослідники є піонерами цього зрушення, в тому числі дослідники з Токійського університету, які представили переважно автоматизовану систему для підвищення врожайності.

Доцент Вей Гуо з Лабораторії польової феноміки підкреслює складність, здавалося б, простої концепції. Знання точного моменту збору врожаю мінімізує відходи, приносячи користь фермерам, споживачам і навколишньому середовищу. Тим не менш, прогнозування оптимальних строків збору врожаю вимагає складних знань про кожну рослину, а для людини це завдання є непрактичним. Тут на допомогу приходять дрони зі штучним інтелектом.

Прорив команди токійських дослідників демонструє, що доступні дрони, оснащені спеціальним програмним забезпеченням, можуть знімати та аналізувати молоді рослини, такі як брокколі, точно прогнозуючи характеристики їх росту. Примітно, що ці дрони працюють автономно, що значно скорочує витрати на робочу силу.

Лише одноденне відхилення від оптимального часу збору врожаю може призвести до втрати фермерами від 3,7% до приголомшливих 20,4% потенційного доходу. Дрони ретельно ідентифікують і каталогізують кожну рослину в полі, створюючи легко зрозумілі візуальні дані для фермерів. Оскільки дрони та комп’ютери стають все доступнішими, комерційна версія цієї системи стає все більш доступною для фермерів у всьому світі.

Джерело та фото (дайджест МінАгро України): minagro.gov.ua

Зараз читають