Пошук
Close this search box.
Астарта опублікувала Звіт за перше півріччя 2023 року
астарта-звіт

Команда Астарти продовжує доводити своє вміння ефективно працювати в умовах повномасштабної війни та постійної невизначеності, про що свідчать фінансові та виробничі показники компанії за перше півріччя 2023 року.

Консолідована виручка Астарти за перше півріччя 2023 року склала 287 млн євро, що на 32% більше, ніж за аналогічний період минулого року, завдяки кращим показникам усіх бізнес-сегментів. І це найкращий показник за 17 років публічної діяльності компанії.

Виручка від експорту зросла на 49% р/р, до 158 млн євро, забезпечивши 55% консолідованої виручки Астарти.

Агровиробництво

За результатами першого півріччя 2023 року виручка сегменту зросла на 31%, до 101 млн євро, незважаючи на зниження середніх цін реалізації, яке було частково компенсоване вищими обсягами продажів. Експорт забезпечив 75% виручки сегменту.

На початку серпня стартувала посівна кампанія озимих культур під урожай 2024. Під ріпак, посівна якого завершена, відведено 12 тис. га (-12% р/р), під озиму пшеницю заплановано 54 тис. га (+27% р/р).

Також розпочалося збирання сої та соняшнику. Триває підготовка до жнив кукурудзи, збирання та переробки цукрових буряків.

Цукровий сегмент

У першому півріччі 2023 року цей сегмент продемонстрував високі результати: виручка зросла на 39%, до 86 млн євро. Це стало можливим завдяки збільшенню обсягів реалізації цукру на 25%, до 120 тис. тонн та зростанню ціни реалізації до 693 євро/тонн, що на 13% перевищує аналогічний показник минулого року. Експорт цукру та продуктів переробки цукрового буряку забезпечив 26% виручки сегменту.

Уряд призупинив експорт білого цукру з України на період з 5 червня до середини вересня 2023 року (початок нового сезону виробництва цукру) і запровадив ліцензування експорту 20 тис. тонн, з яких 4000 тонн виділено Астарті.

Наразі цукрові заводи компанії готуються до нового сезону переробки, який, як очікується, розпочнеться у першій декаді вересня.

Переробка сої

У першому півріччі 2023 року Астарта переробила 125 тис. тонн сої, що на 10% більше, ніж у минулому році. Обсяги продажів соєвої олії та шроту зросли на 59% та 44% р/р відповідно, збільшивши виручку сегменту на 35% р/р, до 71 млн євро. Експорт забезпечив 85% виручки сегменту.

Тваринництво

У першому півріччі 2023 року виручка сегменту зросла на 5%, до 21 млн євро. Середнє поголів’я зросло на 9%, до 25 тис. голів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року виробництво молока збільшено на 19%, до 59тис. тонн. Обсяг продажів молока зріс на 20%, до 57тис. тонн.

Гуманітарна діяльність

Астарта продовжує робити свій внесок у наближення Перемоги України. За період повномасштабної війни, в рамках гуманітарного проєкту Common Help Ukraine, допомогу отримали 831 тис. українців, які постраждали від російської агресії і 500 медичних та соціальних закладів України. Фінансова оцінка благодійних внесків та гуманітарної допомоги проєкту перевищила 21.6 млн євро.

Відповідаючи на поточні та майбутні виклики, зокрема і швидке подолання громадами наслідків війни, компанія фокусує свою увагу на розвитку та підтримці регіонального підприємництва у регіонах своєї присутності. На сьогодні, завдяки Астарті та партнерам, гранти на розвиток власних бізнесів отримали 209 підприємців, які вже створили 528 нових робочих місць, а частину виробленої продукції передають на потреби тимчасово переміщених українців.  Команда Астарти переконана, що така ініціатива допоможе дати поштовх для появи масового розвитку і руху підприємництва, і, разом з великим бізнесом, вони стануть економічною основою для відновлення України після Перемоги.

Джерело та фото: пресцентр агропромислвого холдингу “Астарта-Київ”

Зараз читають