Пошук
Close this search box.
Болгарські переробники готуються до протестів через дефіцит українського соняшнику
соняшник

Болгарські переробники соняшнику готуються до проведення акцій протесту, причиною яких є дефіцит сировини на внутрішньому ринку через призупинення імпорту олійної з України. Про це заявив голова Спілки виробників рослинних олій Болгарія Яні Янев, повідомляє портал Bourgas, пише uga.ua

«Нам потрібен постійний потік насіння соняшнику, тому що потужності, які у нас є, вдвічі перевищують сировину, що надходить. Ми протестуємо проти політики обмеження вільної торгівлі та політики, спрямованої проти інтересів фермерів з боку профільного міністерства», – пояснив Я. Янев.

Як зазначив голова асоціації, через діючу в Болгарії до 15 вересня заборону на ввезення соняшнику з України припливу української сировини практично немає.

«Зараз ми перебуваємо в режимі ліцензування імпорту українського соняшника. Однак Україна не видає ліцензії, оскільки зацікавлена у тому, щоб сировина залишалася в країні. Вони мають власну велику переробну промисловість, потужності якої перевищують обсяги виробництва. Тому доступ до українського соняшника зараз неможливий», — пояснив він.

Джерело та фото: uga.ua

Зараз читають