Пошук
Close this search box.
Делегація Мінагрополітики взяла участь у засіданні Генасамблеї з розвитку систем знань та інновацій в агросекторі
01

Делегація Міністерства аграрної політики та продовольства України на чолі з начальником Управління аграрної інфраструктури Максимом Кобзистим взяла участь у засіданні другої Генеральної Асамблеї Координаційних органів AKIS, що відбулося в Загребі, Республіка Хорватія.

Захід організовано Проєктом ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA).

Під час візиту делегація Мінагрополітики ознайомилася з роботою системи AKIS в Хорватії та інших європейських країнах, що спрямована на впровадження інновацій для розвитку сільського господарства та сільських територій. Як було зазначено на засіданні, Україна формує децентралізовану модель в агросекторі, зосереджуючись на розвитку обласних структур на основі досвіду, набутого на Львівщині та Закарпатті. Такий підхід дозволить розгорнути AKIS по всій країні.

За результатами візиту Проєкт «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» та представники Мінагрополітики погодили підготовку проєкту Стратегії та Плану дій AKIS до кінця поточного  року.

Початок реалізації спільного проєкту заплановано на 2024 рік.

Довідково. Система знань та інновацій в сільськогосподарській галузі (AKIS) охоплює людей та організації (організації та кооперативи фермерів та лісівників, дорадників, дослідників, представників бізнесу, недержавні громадські організації), які створюють, поширюють і використовують знання та інновації в сільському господарстві та взаємопов’язаних сферах: на сільських територіях, в ланцюгах доданої вартості, щодо довкілля, клімату, біорозмаїття, суспільства, споживачів тощо.

Усі заходи фінансуються ЄС в рамках Проєкту «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства (IPRSA)».

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають