Пошук
Close this search box.
До функціоналу AgriChain Scout додано індекс яскравості ґрунту SBI
04 - До функціоналу AgriChain Scout додано індекс яскравості ґрунту SBI

IT-компанія AgriChain запроваджує в системі AgriChain Scout моніторинг полів за допомогою індексу яскравості ґрунту SBI (Soil Brightness Index). Тестове розгортання роботи з індексом відбулося на активах агропромхолдингу «Астарта-Київ». Зараз оновлення пройшли успішне тестування та доступні для усіх клієнтів, які бажають раціональніше підходити до аналізу ґрунту та розподілу ресурсів.

Індекс яскравості ґрунту (SBI) – це інструмент, який можна використовувати для експрес-аналізу ґрунтів ступеню диференціації ґрунтового покриву. Розраховується індекс за допомогою супутників та відображає перепад забарвлення ґрунту в період, коли на ньому відсутня культура.

Ресурс Sentinel, який AgriChain використовує для аналізу полів за індексом NDVI, GNDVI, EV2 та космознімками, дозволив реалізувати роботу із індексом SBI. Таким чином, на основі даних, які надає Sentinel Online, компанія розробила власні скрипти для аналізу знімків та шкалу для оцінки.Забарвлення на знімках корелюється від світлого до темного, що відповідає вмісту органічної речовини ґрунту. Відомо, що найбільш родючі ґрунти, наприклад, чорноземи, мають темніший колір, а самі слабкі – світлий. Тобто, родючі ґрунти або ділянки поля мають темніше забарвлення і вищий індекс, а менш родючі – світле, та, відповідно, низький індекс. Кольори відрізняються як всередині поля, так і між полями, тобто можна візуально порівняти поля в масиві, їх родючість і порівняти з іншими індексами, наприклад, вегетації.

Індекс, впроваджений IT-компанією AgriChain, надає можливість аналізувати ґрунт, наприклад, і тим користувачам, які не мають доступу до результатів агрохімічного аналізу ґрунту чи даних про їхню електропровідність, оскільки дані збираються за допомогою дистанційного зондування. За допомогою інструменту можна порівнювати забарвлення ґрунтового покриву, яке напряму залежить від його родючості як всередині поля, так і між полями в масиві.

«Інформація про стан ґрунту, його забезпеченість елементами живлення, рівень диференціації ґрунтового покриву в межах поля ─ є фундаментом для прийняття будь-яких технологічних рішень у агровиробництві. Актуальність цього питання все більше зростає особливо зараз, коли мінеральні добрива значно зросли в ціні та, часом, є в дефіциті. Все це є сигналом до того, щоб ще більше занурюватися в аналіз стану поля, аби зменшувати витрати на виробництво та зберігати родючість ґрунтів та врожайність. Ми в «Астарті» йдемо шляхом індивідуального підходу до кожного поля, визначаючи його потенціал. І аналіз полів за допомогою індексу SBI дозволяє ще детальніше досліджувати ґрунтовий покрив та моніторити проблемні ділянки. При такому обстежені ми порівнюємо його з індексом вегетації та картами врожайності, таким чином ми визначаємо найбільш суттєві чинники впливу на продуктивність поля. Завдяки індексу SBI, можна зонувати поля для відбору зразків, а потім, залежно від кількості діючих речовин, вже висівати культури та вносити добрива диференційовано», ─ пояснює агрохімік агрономічної служби агропромхолдингу «Астарта» Вікторія Олійник.

Аналіз ґрунтів за допомогою індексу SBI, що доступний в системі AgriChain Scout, новий для українських агровиробників, але він надає цінну інформацію для прийняття рішень щодо сталого управління ґрунтами, диференційованого підходу до внесення добрив та пом’якшення.

Джерело та фото: пресреліз AgriChain

Зараз читають