Пошук
Close this search box.
Домогосподарства на деокупованих та прифронтових територіях отримають насіння овочів для весняної посівної
04

Понад 200 тисяч домогосподарств отримають насіння овочів для посівної. 10 тонн насіння, за підтримки Мінагрополітики та USAID- АГРО, будуть розподілені серед мешканців деокупованих та прифронтових територій, вимушених переселенців та соціально незахищених верств населення (багатодітних, малозабезпечених сімей тощо) з інших регіонів.  

«На початку повномасштабної війни ми зіткнулися з нестачею овочів через окупацію Південної України. Багатьом людям довелося покинути свої домогосподарства або відновлювати їх після деокупації.  Сьогодні ми офіційно передаємо 10 тонн насіння овочів і кукурудзи для весняної посівної кампанії 2024 року. Ця допомога дасть можливість 200 000 домогосподарствам на деокупованих територіях України виростити до 70 000 тонн овочів і кукурудзи”, – підкреслив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. 

Передача насіння здійснюватиметься через місцеві ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад (ВАГ), яка реалізує за підтримки Програми USAID АГРО проект «Згуртовані громади». 

До лютого органи місцевого самоврядування проводили аналіз потреб своїх громад у насінні (скільки вимушених переселенців, соціально незахищених сімей чи мешканців деокупованих та прифронтових громад мають присадибні ділянки та потребу в допомозі насінням). Після цього вони надіслали заявки до Всеукраїнської асоціації громад. ВАГ проаналізувала заявки та розподілила наявне насіння серед громад.   

Протягом березня ВАГ доставить насіння до органів місцевого самоврядування, які розподілять насіння серед домогосподарств. Для підвищення результативності вирощування, у громадах буде також поширюватися  інфографіка з рекомендаціями по посіву, догляду за рослинами та зберіганню врожаю овочів.

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають