Пошук
Close this search box.
ФАО прогнозує зростання світового виробництва пшениці на 1%
wheat

Прогнозується, що світове виробництво пшениці в 2024 році зросте на 1% порівняно з попереднім роком, але не досягне рекордного обсягу виробництва, досягнутого в 2022 році, згідно зі звітом Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) ООН.

ФАО зазначила, що в Сполучених Штатах і Канаді, двох найбільших у світі виробниках пшениці, посіви скоротилися, але очікувана врожайність зросла через покращення погодних умов. ФАО прогнозує виробництво пшениці в США у 2024 році на рівні 51,5 мільйона тонн, що буде вище середнього показника за останні п’ять років і минулого року. Тим часом, за прогнозами, Канада збере 33 мільйони тонн у 2024 році, незважаючи на скорочення посівів пшениці на 2%.

Китай, де високий внутрішній попит і підвищення мінімальної закупівельної ціни підтримали розширення посівних площ, стимулює очікуване зростання виробництва; Пакистан, як очікується, збільшить виробництво до 28,3 млн тонн у 2024 році.

Очікувалося, що Індія виробить майже рекордний урожай цього року, але нещодавні дощі та град у ключових виробничих районах безпосередньо перед збором врожаю знизили очікування щодо врожаю пшениці в країні, незважаючи на збільшення посівів.

У зв’язку з тим, що сівба пшениці була перервана сильними дощами в кількох ключових країнах-виробниках пшениці в Європейському Союзі, зокрема у Франції та Німеччині, очікується, що виробництво в ЄС у 2024 році дещо впаде до 133 мільйонів тонн, повідомила ФАО, додавши, що аналогічний сценарій розгорнеться у Сполученому Королівстві.

Джерело та фото: дайджест МінАгро України з посиланням на world-grain.com

Зараз читають