Пошук
Close this search box.
ФАО пропонує першу в історії глобальну оцінку впливу стихійних лих на сільське господарство
ФАО

Згідно з даними, за останні 30 років через стихійні лиха було втрачено врожай і тваринницьку продукцію на суму 3,8 трильйона доларів, що відповідає середній втраті 123 мільярдів доларів на рік або 5% глобального валового внутрішнього продукту сільського господарства (ВВП). Новий звіт, опублікований Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO). Повідомляє thepigsite.com.

У звіті наголошується на необхідності термінового вдосконалення даних та інформації про вплив катастроф на всі підгалузі сільського господарства, щоб створити системи даних, які можуть слугувати основою, на основі якої можна будувати ефективні дії та інформувати.

«Сільське господарство є одним із найбільш вразливих секторів у контексті ризику лиха, враховуючи його глибоку залежність від природних ресурсів і кліматичних умов. Періодичні катастрофи можуть звести нанівець досягнення продовольчої безпеки та підірвати стійкість агропродовольчих систем», — сказав генеральний директор ФАО Чю Донгю у передмові до звіту.

Звіт показує, що протягом останніх трьох десятиліть стихійні лиха, які визначаються як серйозні збої у функціонуванні громади чи суспільства, завдали найбільших відносних втрат країнам із рівнем доходу нижче та нижче середнього, до 15% їхнього загального сільськогосподарського ВВП. Катастрофи також мали значний вплив на малі острівні держави, що розвиваються (SIDS), в результаті чого вони втратили майже 7% свого сільськогосподарського ВВП.

Втрати зернових становили в середньому 69 млн тонн на рік за останні три десятиліття, що відповідає всьому виробництву зернових у Франції в 2021 році, за якими йдуть фрукти, овочі та цукрові культури, причому кожна з них наближається до середніх втрат у 40 млн тонн в рік. Для фруктів і овочів втрати відповідали всьому виробництву фруктів і овочів у Японії та В’єтнамі у 2021 році.

М’ясо, молочні продукти та яйця показали середню оцінку втрат у 16 млн тонн на рік, що відповідає загальному виробництву м’яса, молочних продуктів та яєць у Мексиці та Індії у 2021 році.

Джерело та фото (дайджест МінАгро України): thepigsite.com

Зараз читають