Пошук
Close this search box.
Глобинський соєвий завод переробляє до 20% усієї сої в Україні
Астрта

Робота на Глобинському соєвому заводі провадиться у безперервному режимі впродовж 330 днів на рік. Завод переробляє 714 тонн сої за добу, і загалом – 230 тисяч тонн сої на рік. Про це у інтерв’ю Агробізнесу Сьогодні повідомив директор Глобинського соєвого заводу Ігор Лумпієв. Повідомляє newsteka.com.

За його словами, соєвий завод, котрий входить до структури агрохолдингу «АСТАРТА», працює із 2014 року. Відповідно, усе обладнання є більш чи менш сучасним, і постійно оновлюється. Мають власну зернову лабораторію, яка проводить аналізи якості сировини та аналізи безпеки. Завод сертифікований за найсуворішими експортними вимогами. Відсоток власної сої, що переробляється в різний час становить від 25 до 40%. Решта – це переважно сировина, вирощена у невеликих та середніх господарствах. Намагаються розширювати географію своїх клієнтів та нарощувати потужності переробки.

Ми – далеко не найбільший завод із переробки в України, але переробляємо до 20% усієї сої в нашій державі. Водночас є одним із найсучасніших виробництв. Робота зупиняється лише на час планових технічних обстежень обладнання раз на два місяці. В ці періоди ретельно обстежується коректність роботи кожної машини. Важливо, що ці всі процедури розраховані із точністю до хвилини, тому такі сервісні зупинки не перевищують за тривалістю 36 годин. Такий підхід до справи дає змогу працювати із ефективністю понад 100%, – розповів Ігор Лумпієв.

Він також повідомив, що 50% виробленої продукції надходить на внутрішній ринок і 50% – на експорт. В Україні поступово зростає попит на соєву олію для кормових потреб. Якщо раніше тваринники та птахівники віддавали перевагу продуктам переробки соняшнику, то зараз дедалі більше придивляються саме до сої, адже в ній більше білку.

У нас понад 500 контрактів на рік і ми будемо збільшувати їх кількість із збереженням та підвищенням якості. Наступний амбітний план – це поглиблення переробки продукції, аби підвищити додану вартість. Мова про виробництво концентратів кормів, ізолятів тощо. Це дуже важливо. Також продовжимо втілювати наші проекти із енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії, – наголошує керівник підприємства.

Директор Глобинського соєвого заводу не має сумнівів, що аналогічно ефективно розвиватимуться усі структурні підрозділи «АСТАРТА», і це забезпечить якісний розвиток усього аграрного та переробного комплексу нашої держави.

Джерело та фото: newsteka.com

Зараз читають