Пошук
Close this search box.
Греція готова надати Україні маршрути для експорту зерна
греція

 Греція готова надати альтернативний маршрут для транзиту українського зернових через свої північні порти – Салоніки та Олександруполіс. Таку пропозицію озвучив міністр закордонних справ Греції Йоргос Герапетрітіс під час неофіційної зустрічі глав МЗС країн ЄС цього тижня в Києві, повідомляє грецьке видання Kathimerini, пише tripoli.land

Як зазначається, розроблений план передбачає транспортування продукції залізницею через Румунію та Болгарію до Салоніки та Олександруполіса. Торгові судна, що належать Греції, відіграватимуть дуже важливу роль у транспортуванні зерна, як вони це робили, коли був можливий експорт через Чорне море.

«Але хоча два грецькі порти можуть приймати судна, необхідні для перевезення зерна, пропускну спроможність залізничної мережі північної Греції обмежено», – зазначає грецьке видання.

У той же час, реалізація цього плану може також стати стимулом для прискорення необхідної модернізації залізниць, таких як лінія від Олександруполіса до Орменіо, останньої станції перед Болгарією, розташованої дуже близько до турецького кордону.

Джерело та фото: tripoli.land

Зараз читають