Пошук
Close this search box.
Імпорт соєвих бобів Китаєм у 2023 році може досягнути рекордних 105 млн тонн
соя

Імпорт сої в Китай, ймовірно, залишатиметься високим протягом четвертого кварталу, піднявши закупівлі 2023 року до історичного рекорду, але слабкий попит з боку збиткових свиноферм скоротить закупівлі на початку 2024 року, кажуть трейдери та аналітики.

Очікується, що рекордні поставки бразильської сої будуть домінувати в імпорті Китаю в останні три місяці року, сказали вони, посилаючись на кращу якість олії та шроту, що зменшує попит на американські вантажі на найбільшому світовому ринку олійних культур.

Китай є найбільшим у світі імпортером соєвих бобів, купуючи понад 60% насіння олійних культур, які постачаються по всьому світу для подрібнення на борошно та олію.

Як правило, свіжозібрана соя США домінує на світовому експортному ринку з вересня, коли бразильський експортний сезон завершується. Але цього року закупівлі Китаю в США значно нижчі за норму.

Згідно з прогнозами чотирьох торговельних джерел, Китай імпортує близько 26 млн тонн протягом останніх трьох місяців року, причому близько 45% обсягів прибуде з Бразилії.

Загальний імпорт Китаю в 2023 році досягне рекордного рівня близько 105 млн тонн, що на 15% більше порівняно з 91,1 млн тонн минулого року.

Джерело та фото (дайджест МінАгро України): з посиланням на nasdaq.com

Зараз читають