Пошук
Close this search box.
Казахстан вважає, що обсяг трафіку по Середньому коридору може зрости в п’ять разів
казахстан вважає

Обсяг перевезень по Транскаспійському міжнародному транспортному маршруту (TITR), або так званому Середньому коридору, може бути збільшений у п’ять разів у середньостроковій перспективі, заявив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

“Для цього нам потрібно об’єднати зусилля з країнами-партнерами – Китаєм, Азербайджаном, Грузією, Туреччиною”, – сказав він.

За словами Токаєва, Казахстану доведеться побудувати новий сухий порт на Бахтинському переході, прискорити будівництво контейнерного хабу в Актау, розширити портові потужності на Чорному морі по Середньому коридору.

«Вже розпочато будівництво казахстанських терміналів у китайському Сіані та грузинському порту Поті. Це реальні приклади того, як китайський мегапроект «Один пояс, один шлях» поєднується з нашими національними ініціативами», — сказав Токаєв.

У 2022 році обсяги вантажних перевезень ТІТР зросли в 2,5 рази і досягли 1,5 млн тонн. Сплеск продовжився у 2023 році, коли обсяг вантажних перевезень за січень-червень зріс на 77% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склав 1,3 млн тонн.

Джерело та фото (дайджест новин МінАгро України): azernews.az

Зараз читають