Пошук
Close this search box.
Країни ЄС готові до компромісу в питанні імпорту українського зерна
show_image _1_

 Три країни ЄС, які ввели національні заборони на експорт української агропродукції, готові розглядати механізм спільної верифікації та погодження постачання, запропонований Україною. Про це 20 вересня в ефірі Національного телемарафону заявив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, повідомила пресслужба Мінекономіки. Пише tripoli.land

«Ми представили наш план контролю експорту сільгосппродукції всім державам-сусідам. Маємо дуже гарний відгук з боку Румунії та Болгарії, які досить позитивно відреагували, і не ввели національні заборони. Інші три країни, в т.ч. і Польща, теж вже дають позитивні сигнали щодо готовності розглядати механізм, запропонований Україною», – сказав Т. Качка.

   За його словами, фактично Україна запропонувала ввести механізм спільної верифікації та погодження постачання чотирьох видів сільськогосподарських товарів (пшениця, кукурудза, ріпак та насіння соняшнику) до п’яти країн ЄС.

«Це не розв’яже проблему повністю, тому що це фактично свідчитиме про торгівлю між Україною і цими п’ятьма країнами ЄС в ручному режимі. Але це буде кроком вперед і відмовою від заборон, які для нас неприйнятні по формі. Українська пропозиція може стати основою для розв’язання питання експорту агропродукції до п’яти країн ЄС. Польська сторона вже заявила, що готова працювати над розв’язанням цієї проблеми. Я вірю, що до кінця тижня ми зможемо досягти певного компромісу», – додав посадовець.

   Зазначимо також, що міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус 20 вересня повідомив про готовність польської сторони знайти вирішення проблеми, пов’язаної з українським зерном.

«Ми чекаємо таких переговорів і готові до того, щоб такі переговори відбулися»,– сказав він і додав, що Польща відкрита для пошуку рішення, яке убезпечить польський ринок, захистить його і допоможе Україні.

Джерело та фото: tripoli.land

Зараз читають