Пошук
Close this search box.
Критичних температур для вимерзання озимих не спостерігалось
stan-posiviv-2

“Зимового спокою, загрозливих явищ для перезимівлі не спостерігалося», — говорять фахівці. Пише uga.ua

І додають, що дуже низькі температури повітря, які відмічалися протягом цього місяця, місцями недостатня висота снігового покриву на посівах, сильні вітри призвели на деяких територіях до відмирання верхньої частини надземної маси рослин пшениці озимої, яка не була покрита снігом.

«Оскільки критичних температур вимерзання не відзначено, то цей фактор не несе загрози для озимини. Але необхідно звернути увагу на посіви озимих зернових (особливо пізніх строків сівби) під час відбору зразків рослин (монолітів) 25.01 на полях із нерівним рельєфом, де спостерігалося видування снігового покриву. У випадку, коли на поверхні було зафіксовано температуру повітря нижче -20-24°С, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння могла наближатися до критичної», — додали спеціалісти.

Отже, за нестійких погодних умов (коливання температурного режиму), які спостерігаються протягом останніх днів, постійний моніторинг за станом озимих зернових культур має бути на порядку денному впродовж усієї перезимівлі, підсумували фахівці.

Джерело та фото: uga.ua

Зараз читають