Пошук
Close this search box.
Китай закуповує австралійську та французьку пшеницю, оскільки пошкодження врожаю стимулює купівлю
china

Китай має намір імпортувати рекордні обсяги пшениці цього року, кажуть торгові джерела. Через дощ, який завдав шкоди врожаю, і занепокоєння щодо сухої погоди в країнах-експортерах підігрівають апетит Пекіна купувати, поки ціни низькі.

Трейдери кажуть, що бурхливі покупки в Китаї, ймовірно, підтримають світові ціни, які впали більш ніж на чверть цього року – виходячи з орієнтовної ціни ф’ючерсів у Чикаго – на тлі значних поставок з найбільшого експортера Росії.

Китай, який є найбільшим у світі виробником і споживачем пшениці, купив близько 2 млн тонн австралійської пшениці нового врожаю в жовтні, а поставки розпочнуться в грудні, повідомили Reuters торгові джерела. Вони також забронювали близько 2,5 млн тонн французької пшениці з вересня для доставки в грудні-березні, це надзвичайно великі обсяги для цієї пори року.

Загалом у 2023 році імпорт Китаю, ймовірно, досягне близько 12 млн тонн, повідомили два сінгапурські трейдери, перевищивши рекордні 9,96 мільйона тонн 2022 року, і очікується, що активні покупки триватимуть у 2024 році.

Джерело та фото (дайджест МінАгро України) : minagro.gov.ua за матеріалами Reuters

Зараз читають