Пошук
Close this search box.
Легкість у переміщені зерна: в Мінагро виступають за будівництво широкої колії до портів Гданська
koliya-v-ukrayini

Завдяки будівництву широкої колії від українського кордону до портів у Гданську та Клайпеді можна спростити транспортування українського зерна. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише agropolit.

За словами міністра, реалізація зазначеного проєкту дозволить Польщі заробляти на транзиті української аграрної продукції. Микола Сольський підкреслив, що вагонів для транспортування зерна в Україні значно більше, ніж у Європі.

Очільник Мінагро вважає більш доцільним будівництво колії 1520 мм до польського узбережжя від українського кордону, ніж інвестиції у вагони, розраховані на вузьку європейську колію. До президента Польщі українські аграрні асоціації з проєктом будівництва зазначеної колії звернулися вперше у 2022 році.

Якщо буде збудовано широку колію від кордону з Україною до Гданська, українські компанії гарантуватимуть відповідні масштаби перевезень цим маршрутом протягом 10 років у майбутньому. Скажу більше: Польща зможе будувати на своєму узбережжі заводи з перероблення українського зерна та експортувати готову продукцію, на чому, звичайно, зароблятиме ще більше. Питання, яке має бути вирішене, – це ухвалення польським парламентом спрощеної процедури такого інвестування», – зазначив Микола Сольський.

Джерело та фото: Agropolit

Зараз читають