Пошук
Close this search box.
Литва звірятиме інформацію про ввезене українське зерно з Польщею
ministr

Міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас заявив, що Литва серйозно ставиться до планів польських фермерів перекрити дорогу на литовсько-польському кордоні та хоче перевірити, чи збігаються дані про імпорт українського зерна у Литви та Польщі. Про це повідомляє, agropolit.com

Він підкреслив, що підозри, що українське зерно, яке надходить з Польщі до Литви, повертається або переробляється та знову експортується як литовське виробництво, виглядають безпідставними.

За словами міністра, контрабанда зерна і підробка документів невигідні, тому що ризик високий, а співвідношення ціни і обсягу низьке. Кястутіс Навіцкас зазначив, що з початком війни в Україні частину російської аграрної продукції замінили українською.

Ми з польським міністром домовилися про дві речі. Зараз ми маємо прямий канал для обміну інформацією. Якщо звести всю тему до так званої зернової каруселі – в чому звинувачують Литву – були б знаки, а ми цих знаків не бачимо ні з нашого, ні з польського боку. При контрабанді вантажу, який є відносно дешевим за обсягом, ризик непропорційно високий порівняно, наприклад, з сигаретами. Штрафи за організацію контрабанди величезні, і перевізник, якщо вже ризикує, повинен знати, чим він ризикує», – зазначив Кястутіс Навіцкас.

Джерело та фото: Agropolit

Зараз читають