Пошук
Close this search box.
Маркіян Дмитрасевич: Маємо максимально ефективно використати досвід Японії для відновлення агросектору України
002

Відбулося перше засідання українсько-японської спільної робочої групи зі стратегії відновлення сільського господарства України.

В рамках засідання заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич поспілкувався з Генеральним директором Бюро з експорту та міжнародних справ Міністерства сільського, лісового господарства та рибальства Японії Мідзуно Мамайосі та директором Європейського відділу Бюро торгової політики Мінекономіки Японії Ватанабе Масаші. Також участь у засіданні взяли керівники провідних департаментів Мінагрополітики та Міністерства сільського, лісового господарства та рибальства Японії, інші залучені міністерства, представники Японського агентства міжнародного співробітництва та японські виробники сільськогосподарської техніки та обладнання.

Маркіян Дмитрасевич подякував японським колегам за підтримку, відзначивши що Україна високо цінує допомогу японського уряду.  

“Ми готові розглядати конкретні заходи співпраці, зокрема в галузі сільськогосподарського машинобудування, з використанням японських технологій, здійснювати обмін інформацією за сприяння й участі японських компаній в безпосередній відбудові України, та аграрного сектору зокрема, та хотіли б максимально активно використати набутий у співпраці з вами досвід”, – наголосив заступник Міністра.

Японська сторона зі свого боку запропонувала своє бачення підтримки у відбудові сільського господарства України.

Учасники домовилися сформулювати потреби у відновленні аграрного сектору України, а також продовжити роботу для налагодження співпраці з японськими виробниками сільськогосподарської техніки. 

Наступне засідання робочої групи заплановане на січень 2024 року.

Довідково. Робоча група включає в себе представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства сільського, лісового та рибного господарства Японії, Міністерства закордонних справ Японії, Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії, Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA). Серед основних завдань в діяльності цієї робочої групи, зокрема, запозичення досвіду Японії для відновлення аграрного сектора України; розгляд конкретних заходів підтримки та співпраці з використанням японських технологій та активів; обмін інформацією для сприяння участі приватних компаній Японії у відбудові України.

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають