Пошук
Close this search box.
Марокко покладається на імпорт пшениці з ЄС та Канади
мароко-пшениця

Відповідно до звіту Глобальної сільськогосподарської інформаційної мережі Служби іноземних сільськогосподарських послуг (FAS) Міністерства сільського господарства США, Європейський Союз і Канада були головними експортерами пшениці в Марокко в 2022-23 маркетинговому році.

Звіт показав, що ЄС — головним чином Франція — поставив 5 млн тонн з 6,2 млн тонн імпортованої Марокко пшениці, тоді як Канада експортувала трохи більше 1 млн тонн.

У відповідь на різке зростання цін на пшеницю марокканський уряд у червні запровадив програму підтримки імпорту 2,5 млн тонн м’якої пшениці. Ініціатива спрямована на підтримку імпортерів шляхом покриття різниці між вартістю пшениці та базовою імпортною ціною в $263 за тонну.

У FAS повідомили, що, за даними торгового джерела, до кінця вересня очікується надходження двох партій м’якої пшениці загальною кількістю близько 100 тис. тонн. Однак імпортери стикаються з труднощами з оплатою, оскільки європейські банки не хочуть підтримувати ці поставки через логістичні проблеми та пов’язані з цим ризики.

Виробництво пшениці в Марокко в 2022-2023 роках оцінюється FAS на рівні 2,5 млн тонн, яка прогнозує аналогічне виробництво в 2023-24 роках на рівні 2,55 мільйона.

Джерело та фото: world-grain.com

Зараз читають