Пошук
Close this search box.
Мінагрополітики розпочало роботу над створенням Концепції Державної програми розвитку тваринництва
мінагро

У Мінагрополітики розробляють Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року.  Відбулося перше засідання робочої групи під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького. У нараді також взяли участь представники Національного інституту стратегічних досліджень, Національної академії аграрних наук України, профільних бізнес-асоціацій. 

Під час засідання обговорили проекти Концепції, які були розроблені і представлені науковцями. Тепер фахівці Міністерства мають напрацювати єдиний проект документу для обговорення і затвердження.  

За словами Тараса Висоцького, основна мета Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва –  створення умов для успішного розвитку галузі з дотриманням норм і практик Євросоюзу, розширення експортного потенціалу. Крім того, важливо забезпечити потреби українців якісною і безпечною продукцією, збільшити виробництво продукції з доданою вартістю, підвищувати конкурентоспроможність сектору.

Концепція буде розроблена і прийнята протягом 2024 року. 

Довідково: 

Концепція Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року розробляється відповідно до Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 9 жовтня 2023 року «Про стан забезпечення продовольчої безпеки”. 

Згідно з Указом в Концепції необхідно передбачити, зокрема:

  • відновлення тваринництва шляхом визначення пріоритетних напрямів стимулювання збільшення поголів’я сільськогосподарських тварин, зокрема великої рогатої худоби;
  • сприяння розвитку великотоварного індустріального виробництва продукції тваринництва;
  • підтримку орієнтації фермерських господарств на виробництво продукції тваринництва;
  • надання підтримки розвитку на кооперативних засадах господарств населення, які здійснюють виробництво тваринницької продукції;
  • сприяння розвитку сімейних фермерських господарств.

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають