Пошук
Close this search box.
Микола Сольський на Раді ЄС з питань сільського господарства та рибальства повідомив колегам про актуальні питання аграрного сектору України та запропоновані механізми експорту
Сольський

За час роботи тимчасового морського коридору Україна експортувала майже 700 тисяч тонн зерна. Переважно в Європу і Африку. Але найбільша кількість агропродукції експортується через Дунайські порти. Про це сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський виступаючи під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства в Люксембурзі. 

“У серпні ми відкрили тимчасовий коридор Чорним морем. Він працює завдяки підтримці наших збройних сил і довірі міжнародних партнерів. З кожним днем кількість кораблів, які заходять в порти збільшується. За час роботи нового коридору в порти зайшло 38 суден, вийшло понад 30, звичайно не усі вони з зерном. Та ми змогли вивезти майже 700 тисяч тонн зерна. Але найбільше нашої продукції зараз експортується Дунаєм через Румунію. І ми щиро вдячні румунським колегам за розуміння, підтримку і співпрацю”, – підкреслив Микола Сольський. 

Він також повідомив, що у вересні через дунайські порти експортували майже 2,3 млн тонн агропродукції. У серпні цей показник був дещо вищий – 2,4 млн тонн. Загалом весь експорт аграрної продукції у вересні склав 3,6 млн тонн. Микола Сольський наголосив, що таких обсягів недостатньо для вивезення всієї передбаченої до експорту агропродукції. 

“Ми маємо експортувати близько 6 млн тонн на місяць, щоб зберегти наше сільське господарство, як ключову галузь економіки. Забезпечити такий обсяг транспортування можна лише відновивши повноцінну роботу глибоководних портів Великої Одеси. Ми бачимо тенденцію до збільшення кількості кораблів які виходять з наших портів. Сподіваємося вона збережеться”, – підкреслив Міністр агрополітики.  

Микола Сольський також зазначив, що введені Єврокомісією обмежнення на окремі види української агропродукції не вплинули на стабілізацію цін, як того очікували деякі прикордонні країни. Ціни і надалі продовжують знижуватись. 

“На це впливає чимало чинників, зокрема, високі врожаї в Бразилії та Австралії. Очевидно, що ключову роль у зниженні цін грає не українське зерно”, – наголосив Микола Сольський.  

Він також нагадав, що для забезпечення безперебійного експорту Україна  розробила новий механізм. Йдеться про ліцензування окремих видів аграрної продукції, до експорту якої виникало найбільше питань. Процедура передбачає видачу ліцензії від Українського Уряду протягом 30-ти днів з дня отримання заявки на експорт. Протягом цього часу Україна інформує Європейську комісію та відповідну країну про отримання заявки на експорт. Без погодження цієї країни ліцензія на експорт з України не видається. Микола Сольський запросив країни, які ще не визначились,  долучатись до впровадження такого формату співпраці.

Також Міністр аграрної політики та продовольства України закликав своїх міжнародних колег підтримати програму Президента Зеленського Grain From Ukraine. 

“26 листопада відбудеться 2-й саміт Grain From Ukraine, аби забезпечити подальше функціонування цієї гуманітарної ініціативи. Останні події у світі показують, що в час, коли демократії як такі є під прямою загрозою, ми повинні разом орієнтуватись на цінності,  які нас об’єднують і роблять сильними. І в тому числі продовжувати програму Grain From Ukraine”, – наголосив Міністр.

Микола Сольський також подякував колегам за допомогу, відзначивши що Україна високого цінує співпрацю з європейськими країнами.  

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають