Пошук
Close this search box.
Микола Сольський під час другого саміту Grain From Ukraine: Знаково, що програма повертається до портів Великої Одеси
01

У Києві відбувся другий міжнародний саміт ініціативи Президента України Володимира Зеленського Grain from Ukraine.

Мета заходу – зміцнення ролі України як гаранта продовольчої безпеки, консолідація зусиль для забезпечення глобальної продовольчої безпеки та розвитку альтернативних логістичних шляхів експорту сільськогосподарської продукції з нашої країни.

Участь у саміті взяв Президент України Володимир Зеленський, представники іноземних держав, українські урядовці. Дві панелі високого рівня під час роботи саміту модерували Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський та заступник Міністра Маркіян Дмитрасевич.

Відкриваючи саміт, Глава держави зазначив, що напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, Росія випустила по території України понад 70 ударних БпЛА «Шахед». На переконання Володимира Зеленського, Росія й далі намагатиметься використовувати дефіцит продовольства й перетворювати голод на зброю. Водночас він наголосив, що сьогоднішній саміт – це ще один доказ того, що Україна не втратить своєї сили, свободи й зможе захистити глобальне розуміння того, що терор повинен програвати.

«Я пишаюся всіма українцями й українками, які змогли повернути безпеку в Чорне море, щоб українські порти знову працювали заради глобальної продовольчої безпеки та заради нашого експорту. Я вдячний усім лідерам і країнам, які тут присутні і які допомагають нам по всьому світу протистояти російському терору й захищати життя», – сказав Президент.

За його словами, українська гуманітарна ініціатива Grain from Ukraine, яка об’єднала вже майже 40 країн і міжнародних організацій, допомагає тим державам, які найбільше потерпають від дефіциту продовольства.

«Ми допомагаємо попри постійний російський терор, постійне російське намагання зірвати наш продовольчий експорт. Ефіопія, Сомалі, Ємен, Кенія… Вони вже отримали понад 170 тисяч тонн продовольства завдяки нашій спільній гуманітарній ініціативі. Це порятунок для мільйонів життів», – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський також повідомив, що готується до відправлення чергове судно, яке перевезе в порт Нігерії зерновий вантаж, що допоможе майже 400 тисячам людей.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський відзначив, що за рік роботи Grain From Ukraine показав Україна довела, що є надійним експортером. 

“Наші партнери побачили, що Україна  ефективний і надійний експортер незважаючи на надскладні умови. Що  ми виконуємо свої зобов’язання навіть під час війни і попри обстріли з боку росії. Бо ми розуміємо, що наш експорт впливає на життя людей у багатьох  країнах, на ринкові ціни,  на продовольчу безпеку світу. Дуже знаково,  що ми відновили роботу українського морського коридору і програма Grain From Ukraine повертається до портів Великої Одеси”, – наголосив Микола Сольський.  

У роботі другого саміту Grain from Ukraine особисто взяли участь Президент Латвії Едгарс Рінкевичс, Президент Швейцарії Ален Берсе, Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте.

У відеоформаті до учасників заходу звернулися: Президент Республіки Польща Анджей Дуда, Президент Республіки Гватемала Алехандро Джамматтеі, Президент Естонії Алар Каріс. Також прозвучали відеозвернення Голови Ради Міністрів Італійської Республіки Джорджі Мелоні, Прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, Прем’єр-міністра Королівства Бельгія Александра Де Кроо та інші. 

Учасники саміту обговорили співпрацю в питанні зберігання зерна та транспортування сільськогосподарської продукції до країн-отримувачів. Також йшлося про активізацію залучення міжнародних партнерів до ініціативи «Зерно з України», розширення переліку країн – отримувачів продовольчої допомоги.

Крім того, порушувалося питання координації з метою посилення тиску на РФ для припинення продовольчої блокади з її боку.

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають