Пошук
Close this search box.
Микола Сольський в Берліні обговорив з європейськими колегами продовження автономного торгового режиму та підтримку українського агросектору
001

У рамках участі в 16-му Глобальному форумі продовольства та сільського господарства, який відбувся у Берліні, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів низку зустрічей з європейськими колегами. Основною метою розмов стало донесення позиції України в необхідності продовження безквотного та безмитного режиму для експорту української агропродукції. Зокрема, на цьому питанні Міністр агрополітики наголосив під час зустрічі із Комісаром ЄС з сільського господарства Янушем Войцеховським. 

Продовження безмитної та безквотної торгівлі обговорювалось також на зустрічах  Миколи Сольського з Федеральним Міністром продовольства і сільського господарства Німеччини Джемом Оздеміром, Міністром сільського господарства та продовольчого суверенітету Франції Марком Фено, Міністром сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Нідерландів Пітом Адема. Європейські міністри відзначили, що підтримують продовження режиму безмитної та безквотної торгівлі для України.

Під час двосторонніх зустрічей з європейськими колегами Микола Сольський також обговорив низку питань, які пов’язані із співпрацею між агросекторами країн. На зустрічі з Міністром сільського господарства та розвитку села Польщі Чеславом Сєкєрським, Микола Сольський  наголосив на важливості пошуку рішень, які задовольнятимуть обидві сторони. Міністри також обговорили експорт українських сільськогосподарських товарів до Польщі та спрощення процедур контролю аграрної продукції, яка йде транзитом через Польщу.

Міністр агрополітики України також зустрівся з профільними міністрами країн Балтії. На кожній із зустрічей обговорювалось питання підвищення ефективності експорту української агропродукції та продовження режиму вільної торгівлі з ЄС.

Питання експорту сільгосппродукції через західні кордони та продовження автономного торгового режиму з ЄС обговорювалось з Міністром сільського господарства та продовольства Республіки Болгарія Кирилом Ватєвим.

Микола Сольський також провів двосторонні зустрічі з Міністрами сільського господарства Великої Британії, Італії, Іспанії, Португалії, Норвегії, Чорногорії та Молдови.

Довідково. 

16-ий Глобальний форум з питань продовольства і сільського господарства (GFFA) відбувся з 17 по 20 січня в Берліні. Цього року форум проходив під назвою «Продовольчі системи для нашого майбутнього: об’єднання зусиль заради нульового голоду в світі» і має на меті активізувати та додати поштовх міжнародному діалогу у сфері сільськогосподарської політики.

Глобальний форум з питань продовольства та сільського господарства (GFFA) –  міжнародна конференція, присвячена ключовим питанням життєво важливої глобальної сільськогосподарської та продовольчої політики. Захід проводиться щорічно одночасно з Міжнародним зеленим тижнем (IGW).

GFFA проводить Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини.

Форум включає велику кількість заходів, які надають можливість міжнародній аудиторії обговорити та досягти консенсусу щодо питань і викликів, пов’язаних із глобальною аграрною політикою та продовольчою безпекою.

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають