Пошук
Close this search box.
На площі 100 тисяч га. МХП планує щороку проводити агрохіманаліз ґрунтів
мхп

Керівник науково-інноваційного відділу дирекції з агробізнесу МХП Віктор Марценюк заявив, що за два роки в МХП обстежили 110 тисяч гектарів і планують щороку проводити агрохіманаліз ґрунтів на площі 100 тисяч гектарів.

Про це пише Agrotimes.

“Ми почали з прицільного агрохімобстеження полів на кожних 5 га, хоч ця умовна одиниця площі інколи не відповідає строкатості полів щодо їх продуктивності. Так, у нас є однорідні поля, де можна обстеження проводити на кожних 10 га і більше, а є поля, розбиті по 1 га, і навіть така сітка не дасть детальну інформацію”, – сказав Марценюк.

Агрохімічний аналіз в компанії проводять комплексний, за всіма параметрами: забезпечення макро- та мікроелементів, щільність ґрунтів, гранулометричний склад, реакція ґрунтового розчину.

Марценюк заявив, що для того, щоб досконало вивчити кожну ділянку поля, треба мати дані, що базуються на електронних контурах поля, – без цього нині працювати ефективно неможливо.

За його словами, зрозуміло, що конфігурація поля щороку змінюється по факту.

“Через додавання чи відхід паїв, розширення польових доріг чи розліснення деревних насаджень, відтак контури полів створюємо на основі об’їздів легкового транспорту (авто, квадроцикл), а межі уточнюємо на основі роботи сільгосптехніки. Адже якщо згідно з даними сівалки було засіяно 90 зі 100 га, то далі планувати на цій ділянці внесення добрив чи ЗЗР – це фактично означатиме перевитрати засобів і коштів”, – пояснив фахівець.

Правильна побудова технологічних колій для обприскувача – один зі способів зекономити на посівному матеріалі та мінімізації підгонів на полі. Відтак, розробляючи напрямки руху техніки, прив’язуються до під’їздів до поля, після чого обирають маршрут із найменшою кількістю проходів.

Для зменшення ущільнення на полі далі працюємо над тим, щоб лінії руху техніки зробити автоматично до початку сезону. Це дасть можливість оптимально розрахувати напрямок руху та зменшити кількість проходів на полях із різною конфігурацією. Може бути так, що різниця проходів обприскувача в полі становить 30 ліній.

МХП – міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій, виробник якісних і смачних продуктів харчування, що покращують життя споживачів. Розвиває понад 15 продуктових брендів, зокрема “Наша Ряба”, “Апетитна”, “Легко!”, “Бащинський”, Skott Smeat, РябChick та інші. Спільно з партнерами компанія відкрила по всій Україні 1500 торгових точок різного спрямування. Це мережа магазинів “Мʼясомаркет”, заклади смачного безпечного фастфуду Döner Маркет, магазини “Їжа Свіжа”, “Наша Ряба”.

Джерело та фото: Агротаймс

Зараз читають