Пошук
Close this search box.
НБУ суттєво знизив облікову ставку
nbu-632x356

Правління Національного банку України ухвалило рішення знизити облікову ставку з 20% до 16%. Про це повідомила пресслужба регулятора.

«Правління Національного банку України ухвалило рішення з 27 жовтня 2023 р. встановити облікову ставку на рівні 16%, зрівнявши її зі ставкою за депозитними сертифікатами (ДС) овернайт. У такий спосіб Національний банк модернізує свій операційний дизайн монетарної політики за системою «нижньої межі», – вказується у повідомленні.

Також зазначається, що за умови відсутності ознак погіршення балансу ризиків, а також успішної адаптації учасників ринку до нового валютного режиму НБУ бачить можливість додаткового зниження облікової ставки на найближчому засіданні, яке заплановано на 14 грудня п.р.

«Водночас очікувана траєкторія інфляції та плани щодо подальших кроків з валютної лібералізації обмежують простір для пом’якшення процентної політики у наступному році. Повернення до циклу зниження облікової ставки в 2024 р. стане можливим лише в разі суттєвого зниження ризиків для курсової стійкості та інфляційної динаміки», – вважають в НБУ.

Джерело та фото: apk-inform

Зараз читають