Пошук
Close this search box.
Німеччина готова виділяти щороку по 5 млрд євро на відбудову України – Мінфін Німеччини
premєri

Німеччина хоче щороку виділяти по 5 мільярдів євро на допомогу Україні. Це, зокрема, стосується й постачання зброї. Про це заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер.

Під час свого візиту до Києва він розповів, що у Німеччині вже розробили програму для щорічного фінансування допомоги Україні. Але для того, щоб вона набула чинності, таку ініціативу ще має затвердити німецький парламент. Пише ukrrain.com

Лінднер запевнив, що Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну “стільки, скільки потрібно”. За його словами, ФРН уже надала Україні 22 млрд євро фінансової підтримки, з них 12 млрд євро військової допомоги.

Також німецький чиновник підписав зі своїм українським колегою Сергієм Марченком декларацію про наміри посилити співпрацю між країнами і підтримав передачу Україні крилатих ракет Taurus. Про це повідомляє Die Zeit.

Глава Мінфіну повідомив, що загалом уряд Німеччини залучив близько 22 млрд євро допомоги Україні – 12 млрд на військову допомогу, а також гроші на проживання, харчування та підтримку українців, які були змушені залишити країну після початку повномасштабного вторгнення росії.

У Києві Лінднер зустрівся з міністром оборони України Олексієм Резніковим, своїм українським колегою Сергієм Марченком, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, мером столиці Віталієм Кличком. Він також поспілкувався з українськими військовослужбовцями, які пройшли підготовку на німецькій системі IRIS-T.

За словами міністра, багато хто теж виступає за таку підтримку, тому він сподівається, що це питання «врегулюють найближчим часом». Перед ухваленням рішення уряд ФРН має проконсультуватися з союзниками, додав Лінднер.

Вона передбачає, що Німеччина надаватиме Україні консультативну допомогу у сферах митної політики, моніторингу фінансових ринків, управління державними інвестиціями та приватизації держпідприємств. 

Джерело та фото: ukrrain.com

Зараз читають