Пошук
Close this search box.
Організації водокористувачів відіграють важливу роль у гарантуванні національної і світової продовольчої безпеки, – Тарас Висоцький
01

Організації водокористувачів допомагають розвитку агросектору України. Зокрема, в гарантуванні національної та світової продовольчої безпеки.

Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час вітального слова  на урочистому підписанні субгрантового договору між Програмою USAID АГРО та ОВК «Квітучі лани». Захід відбувся на Полтавщині.  

За його словами, в Україні продовжується реформа меліорації, і вже  є багато позитивних результатів.

«В Україні вже створено 33 організації водокористувачів, які  мають право на безкоштовне користування меліоративними системами і отримати їх у своє розпорядження. Це дасть змогу розвиватися агровиробникам і робити вклад не тільки в національну продовольчу безпеку, а й світову. Сподіваємося, що в найближчому майбутньому в Україні буде створено близько сотні ОВК», – сказав Тарас Висоцький.

Перший заступник Міністра додав, що для фермерів і ОВК в 2024 році Урядом передбачена  компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем. 

Учасники заходу також відвідали підприємство з органічного виробництва на Полтавщині, де  ознайомилися з особливостями технологій.

У заході взяли участь керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Старинець, начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін, перший заступник Голови Державного агентства розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Тарас Кот, керівник напряму земельної реформи Програми USAID АГРО Сергій Кубах, керівник ОВК «КВІТУЧІ ЛАНИ» Олег Ворона, представники громадських спілок та об’єднань водокористувачів Полтавської області.

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають