Пошук
Close this search box.
Парламент ухвалив закон, який дозволяє експортувати біометан в ЄС
биометан

Верховна Рада України прийняла законопроект  «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану» (№ 9456). Документ дозволяє українським виробникам біометану експортувати продукт на європейські ринки та долучитися до відповідної європейської мережі. Пише minagro.gov.ua.

Законопроєкт був розроблений на виконання Меморандуму між ЄС та Україною щодо стратегічного партнерства у сфері біометану, водню та інших синтетичних газів.

За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні, новий закон  – це черговий крок на шляху до енергонезалежності України та ЄС.

«Виробництво біометану вигідно бізнесу і фермерам. Переробка відходів виробництва продовольчих товарів, відходів тваринництва та рослинництва – це додаткова ефективність і додана вартість для аграріїв та органічні добрива. Що важливо, – це додаткові кошти в бюджет країни, робочі місця та розвиток українського АПК»,  – зазначив Віталій Головня.

Наразі в Україні є 77 біогазових установок,  які можуть виробити майже 150 млн кубометрів біометану на рік. Також працює біометановий завод.  Крім того, протягом 2024-2025 років заплановане відкриття 10 нових обʼєктів потужністю від 1,5 млн кубометрів біометану щороку. 

Загалом до 2030 року Україна може досягти виробництва до 1 млрд кубометрів біометану на рік та зайняти 10-20% біометанового ринку ЄС.

Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають