Пошук
Close this search box.
Підвищення тарифів на залізничні перевезення призведе до скорочення посівних площ під зерновими в Україні – УЗА
ukrzaliznicya

Українська зернова асоціація стурбована намірами державного монополіста АТ «Укрзалізниця» підвищити на 20% тарифи на вантажні залізничні перевезення наступного року, а також штучним підвищенням вартості на використання вантажних вагонів. Такі кроки призведуть до здорожчання логістики для аграріїв, яка вже зараз з’їдає левову частку експортної ціни зерна і робить його вирощування збитковим. Про це йдеться в заяві УЗА, розповсюдженій 20 листопада. Пише apk-inform.com

Як вважають в асоціації, підвищення залізничних тарифів на вантажні перевезення та підвищення вартості використання вагонів заведе аграріїв у ще більші збитки і вони вимушені будуть скоротити посівні площі під урожай 2024 р.

«В умовах, коли експорт зернових та олійних є одним із основних джерел валютних надходжень до країни, скорочення посівних площ під цими культурами автоматично означає скорочення експорту і валютної виручки. Скорочення виробництва, а відтак і експорту зернових та олійних, призведе до скорочення і вантажних перевезень «Укрзалізниці» та її доходів. Таким чином, підвищення тарифів призведе до негативного результату для самої «Укрзалізниці». В умовах війни, а також загрози скорочення фінансової допомоги для бюджету України зі сторони партнерів це матиме катастрофічні наслідки для всієї економіки», – зазначили в УЗА.

Крім того, додають в асоціації, підвищення тарифів призведе до прискорення інфляції, а скорочення валютних надходжень – до подальшої девальвації гривні і додаткового тиску на показник інфляції. В результаті вся економіка і споживачі України постраждають від рішення АТ «Укрзалізниця» підвищити тарифи на вантажні перевезення.

«УЗА закликає уряд та АТ «Укрзалізниця» до діалогу з бізнесом та пошуку взаємоприйнятних рішень, зокрема з аграрним сектором, який продовжує нести на собі основний тягар, оскільки платить значно вищі тарифи на залізничні перевезення, аніж інші товарні групи», – підкреслюється у зверненні.

Джерело та фото: apk-inform.com

Зараз читають