Пошук
Close this search box.
План України з регулювання агроекспорту відкинули країни ЄС
lideri

Болгарія, Румунія, Словаччина, Угорщина та Польща відкинули український план, запропонований для регулювання агроекспорту до сусідніх країн. Про це пише інформагентство PAP, пише agropolit.com.

Україна запропонувала, щоб Мінекономіки самостійно надавало дозволи на ввезення зерна до Євросоюзу, включаючи п’ять країн-сусідів, які раніше заборонили українське продовольство.

Український план передбачав видачу дозволів після консультацій з Єврокомісією та країнами-сусідами. Однак принципова позиція України полягала в тому, щоб «остаточне рішення залишалося за Києвом», незважаючи на результати консультацій.

В Брюсселі, під час обговорення української пропозиції, представник Польщі розкритикував план, підкресливши, що такий підхід не вирішує питання обмеження поставок зерна з України. Проти українського плану виступила і решта учасників зустрічі.

Представники Польщі, Угорщини та Словаччини заявили, що не братимуть у майбутньому участі у переговорах за посередництва Європейської комісії, бо Україна вирішила оскаржити заборону на експорт зерна, звернувшись до Світової організації торгівлі. Вказані країни не хочуть, щоб Україна використала в апеляційній скарзі дані, які отримає на подібних зустрічах.

Джерело та фото: agropolit.com

Зараз читають