Пошук
Close this search box.
Покупці в США купують менше хліба
[ks,

Хоча потрібен час, щоб зміни в оптових цінах проникли до роздрібних торговців, ці прибутки можуть почати переломлювати тривалий спад цін на продовольчі товари та означати, що споживачі врешті-решт відчують тиск не тільки на шоколадні батончики, але й у супермаркеті. Продовольча інфляція перевищує загальну інфляцію в більш ніж 60% із 167 країн, за останніми оцінками, йдеться у звіті Світового банку наприкінці березня.

У В’єтнамі хвилі спеки вражають регіони, що розвиваються, найбільший у світі постачальник кави робуста. Проблеми виробництва також погіршуються через те, що фермери переходять на альтернативні культури, такі як дуріан і авокадо. Це допомогло підштовхнути робусту — тип кави, який додається до еспресо та розчинних напоїв — зросла майже на 70% за минулий рік.

Тим часом сухіша та спекотніша, ніж зазвичай, погода, пов’язана з Ель-Ніньо, погіршує перспективи ключового врожаю кукурудзи в Південній Африці. Загрозливий дефіцит підігріває зростання цін на білу кукурудзу та може призвести до значного імпорту основного продукту харчування, який використовується для виготовлення кукурудзяного борошна, відомого в місцевих країнах як каша, вперше з 2017 року.

Джерело та фото: дайджест МінАгро України з посиланням на Bloomberg

Зараз читають