Пошук
Close this search box.
Польща планує з 1 квітня заборонити транзит українського збіжжя
китай

Черговий раунд перемовин між урядом Польщі та протестуючими фермерами завершиться підписанням домовленостей щодо виділення субсидій виробникам зерна та тимчасового закриття кордону з Україною для транзиту окремих видів сільськогосподарської продукції. Про це повідомляє АПК-Інформ, пише agronews.ua.

Про це 20 березня оголосило Польське радіо з посиланням на отриманий відповідний документ, який підписали представники протестуючих фермерів, а також міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський і державний секретар цього міністерства Міхал Колодзейчак.

«Угода передбачає збереження чинного ембарго на сільськогосподарську продукцію з України, яке діє із середини вересня минулого року. Це стосується, зокрема, пшениці, кукурудзи, пшеничного борошна, ріпаку та соняшнику. Крім того, міністр сільського господарства має звернутися до уряду Польщі з проханням призупинити з 1 квітня п.р. транзит вказаної продукції через територію країни», – йдеться у повідомленні.

Також у підписаному документі обидві сторони підтримали необхідність розробки детальних правил торгівлі агропродовольчими товарами між Польщею та Україною, наголосивши при цьому, що складна ситуація в сільському господарстві Польщі є наслідком агресії Росії проти України.

«В угоді представники фермерів також заявляють про підтримку урядом змін до Green Deal («зеленого курсу»). Головна ідея – замінити обов’язкові вимоги до парових земель на добровільну екосхему та спростити інші правила для фермерів», – додається у повідомленні.

Джерело та фото: agronews.ua

Зараз читають