Пошук
Close this search box.
Польща продовжить ембарго на ввіз деяких товарів
erh gjkmif

У Польщі ухвалили рішення не припиняти транзит українського зерна через країну. Водночас у Варшаві продовжили ембарго на імпорт деяких культур з України. Про це повідомляє Громадське, пише agronews.ua.

Таку заяву зробили в Міністерстві сільського господарства та розвитку Польщі за результатами переговорів із фермерами-протестувальниками.

Там зазначають, що переговори з фермерами тривали до «пізнього вечора». У відомстві також вказують, що укладені домовленості уже «значною мірою реалізовані».

«У зв’язку з тим, що українська сторона оголосила про мінімізацію транзиту своєї сільськогосподарської продукції через Польщу з квітня по червень цього року, Міністерство сільського господарства та розвитку села не зверталося з проханням припинити транзит української сільськогосподарської продукції через Польщу», — заявили у Міністерстві.

Окрім цього, польська влада та фермери домовилися про:

  • продовження ембарго на імпорт зернових, кукурудзи, ріпаку, насіння соняшнику, борошна, висівок, шроту, макухи з України;
  • активізацію допомоги польським виробникам зернових;
  • збереження розміру сільськогосподарського податку на рівні 2023 року;
  • визнання фермерами задовільності «зеленої угоди» після того, як Єврокомісія відмовилася від багатьох її пунктів унаслідок протестів.

У Міністерстві також констатували, що відомство виконує вимоги та домовленості з протестувальниками, однак деякі дії ще вимагають багатьох міжвідомчих узгоджень та специфічних процедур, що затягує їхню реалізацію.

Джерело та фото: Agronews

Зараз читають