Пошук
Close this search box.
Польські виробники вимагають від нового аграрного міністра заборони на український цукор
tsukor

Національна асоціація виробників цукрових буряків Польщі звернулася до нового міністра сільського господарства Чеслава Сєкерського з вимогою негайного введення ембарго на ввезення цукру з України. Про це повідомляє RMF FM, пише agropolit.com

В організації заявили, що у поточному сезоні в Польщі вироблять приблизно 2,3 млн т цукру, але доведеться скоротити виробництво наступного року, якщо імпорт з України все ще продовжиться.

В об’єднанні послалися на рішення влади Словаччини та Угорщини, які ввели заборону на імпорт з України, зокрема цукру. Польські виробники стверджують, що подібне рішення негайно має з’явитися і в їхній країні.

Асоціація виробників цукрових буряків звернулася до нового міністра сільського господарства Чеслава Сєкерського з проханням відновити початкову норму щодо річної квоти на імпорт українського цукру у 20 тис. т.

Наразі невідомо, як новий уряд Польщі і міністр сільського господарства Чеслав Сєкерський відреагують на заклик запровадити ембарго. Коли його запитали про завдання, які стоять перед ним, він зазначив, що європейський ринок практично відкрито для України. Чеслав Сєкерський підкреслив, що Україна в економічному сенсі вже вступила в Євросоюз.

З моменту тимчасового призупинення дії мит і квот на імпорт української агропродукції імпорт цукру з України до ЄС зріс у кілька десятків разів. Найбільш уразливими є прикордонні країни — більшість обсягів, імпортованих до ЄС, залишається в цих країнах. Протягом останніх місяців у Польщі та інших країнах, що межують з Україною, спостерігалося значне зниження цін на цукор, що ставить польську промисловість і сільське господарство в менш конкурентоспроможну позицію порівняно з партнерами із Західної Європи» – зазначили у Польській асоціації виробників цукрових буряків.

Джерело та фото: agropolit.com

Зараз читають