71% фермерів стверджує, що зміни клімату вже мають значний вплив на їхнє господарство, і ще більша кількість сільгоспвиробників занепокоєна тим, який вплив ці зміни матимуть у майбутньому. 73% відчули зростання тиску шкідників та хвороб. У середньому фермери оцінюють, що їхні доходи скоротилися на 15,7% через зміну клімату за останні два роки. Кожен шостий фермер визначив, що за цей період його дохід зменшився більш ніж на 25%. Пише ifarming.com.ua
Такими є ключові висновки опитування «Голос фермерів». Для проведення опитування компанія Bayer доручила агентству Kekst CNC провести незалежне інтерв’ю з 800 фермерами по всьому світу, які представляли великі та малі фермерські господарства з Австралії, Бразилії, Китаю, Німеччини, Індії, Кенії, України та Сполучених Штатів Америки в рівних кількостях.
Фермери очікують, що наслідки зміни клімату триватимуть. Три чверті з них у всьому світі (76%) стурбовані тим, як зміни клімату вплинуть на їхні господарства, причому найбільше занепокоєні фермери в Кенії та Індії.
ГОЛОВНІ ПРОБЛЕМИ ФЕРМЕРІВ
Економічні виклики є найбільшим пріоритетом на наступні три роки. Більше половини (55%) фермерів включили витрати на добрива до трійки головних проблем, за якими йдуть витрати на енергоносії (47%), волатильність цін і доходів (37%) та витрати на засоби захисту рослин (36%). Важливість витрат на добрива стає найбільш очевидною в Кенії, Індії та Україні.
В Україні 70% фермерів назвали витрати на добрива однією з трьох найбільших проблем, що свідчить про те, що конкретні матеріалізовані наслідки війни створюють великий тиск на фермерів у країні. Крім того, 40% назвали великою проблемою загальну дезорганізацію через війну. Крім того, українські фермери поділяють багато тих самих думок, що і їхні колеги в інших країнах. Наприклад, понад три чверті (77%) стверджують, що зміна клімату вже значною мірою вплинула на їхнє господарство.
В Україні 70% фермерів назвали витрати на добрива однією з трьох найбільших проблем
РУХ У ЗЕЛЕНОМУ НАПРЯМІ
Понад 80% опитаних фермерів вже вживають або планують вживати заходів, що сприяють зменшенню викидів парникових газів. Основними напрямками є використання покривних культур (43% вже роблять це або планують), використання відновлюваних джерел енергії або біопалива (37%) та використання інноваційного насіння для зменшення використання добрив або засобів захисту рослин (33%). Поряд з цим, кожен опитаний фермер стверджує, що вже застосовує або планує застосовувати заходи, спрямовані на збереження біорізноманіття. Більше половини (54%) стверджують, що вже застосовують заходи для захисту комах, такі як облаштування для них штучних жител, або планують зробити це протягом наступних трьох років.
Кожен опитаний фермер стверджує, що вже застосовує або планує застосовувати заходи, спрямовані на збереження біорізноманіття
ІННОВАЦІЙНІ РІШЕННЯ
Щоб бути готовими до майбутнього, фермери цінують інновації. Більше половини з них (53%) кажуть, що доступ до насіння та ознак, розроблених для кращого протистояння екстремальним погодним умовам, приніс би найбільшу користь їхньому господарству. Стільки ж (50%) висловилися за вдосконалення технологій захисту рослин. 42% сказали, що кращий доступ до технологій зрошення приніс би користь їхньому господарству. Найважливішими складовими успіху агровиробники назвали підвищення ефективності землекористування, диверсифікацію культур та покращення стану ґрунту.
В Індії дрібні фермери зосереджені на зменшенні ризиків через страхування (26%) та інфраструктуру (21%)
ІНДІЙСЬКІ МАЛІ ФЕРМЕРИ ЗОСЕРЕДЖЕНІ НА ЗМЕНШЕННІ РИЗИКІВ
На додаток до незалежного глобального опитування, компанія «Байєр» опитала 2 056 індійських дрібних фермерів зі своєї клієнтської бази. Це унікальний погляд на перспективи дрібних фермерів, які відіграють ключову роль у забезпеченні продовольства у світі. Наразі їхніми найбільшими проблемами є висока вартість робочої сили та добрив. Крім того, на них також впливає зміна клімату: багато хто з них очікує зниження врожайності (42%) та збільшення кількості шкідників через мінливі погодні умови (31%). На відміну від великих виробників, опитані в Індії дрібні фермери зосереджені на зменшенні ризиків, надаючи пріоритет фінансовій безпеці через страхування (26%) та інфраструктуру (21%).
Відповідаючи на запитання про майбутнє, 60% сказали, що найбільше виграють від доступу до цифрових технологій та сучасних засобів захисту рослин. Незважаючи на всі виклики, індійські малі фермери залишаються оптимістами: 8 з кожних 10 фермерів позитивно налаштовані щодо майбутнього фермерства.
Автор матеріалу: ED ASSCHEMAN
Джерело та фото: ifarming.com.ua