Пошук
Close this search box.
Потенціал виробництва біометану та біоетанолу в Україні дуже великий, – Віталій Головня
потенціал біо

Виробництво біометану, біоетанолу та біодизелю важливе для агросектору і переробної промисловості та для забезпечення енергетичної незалежності України. Потенціал цього сектору дуже великий. Пише minagro.gov.ua.

Про це під час онлайн-тренінгу щодо енергетичного потенціалу біомаси для виробництва моторних біопалив 1-го і 2-го покоління розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня. 

За його словами, згідно з прогнозами, в 2030 році український бізнес зможе  виробляти до мільярда кубів біометану, а в 2050-му –  16 млрд кубів біометану.

«Для агросектору переробка відходів у біометан та біоетанол – це додаткова ефективність і додана вартість. Більше прибутку. Раніше аграрії не знали, як краще утилізувати відходи, а тепер в Україні вже є перший біометановий завод і заплановано відкриття нових до кінця року», – зазначив Віталій Головня.

Заступник Міністра підкреслив, що важливий напрямок розвитку галузі – експорт біометану, зокрема, на європейський ринок. Відповідний законопроект вже підготовлений до першого читання.

Також Віталій Головня повідомив, що більшість біоетанолу, який виробляється в Україні, йде на експорт в ЄС. В Україні біоетанол вже додають у бензин.  Після ухвалення відповідного закону виробники будуть зобов’язані  використовувати щонайменше 5% біопалива в автобензині.

Захід організовано Агентством з відновлюваної енергетики.

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають