Пошук
Close this search box.
Прогноз виробництва зернових у світі 2023 року підвищено порівняно з показником минулого місяця; попередні прогнози вказують на незначний приріст посівних площ під пшеницею у 2024 році
01

Прогноз ФАО з виробництва зернових у 2023 році у світі цього місяця було підвищено на 3,6 млн тонн, що зумовлено покращенням видів виробництва пшениці та, частково, фуражних зернових. Очікується, що обсяг виробництва зернових у світі виявиться на 0,9 відсотки (25,9 млн тонн) вищим за показники минулого року і на 10,4 млн тонн перевищить попередній рекордний рівень, досягнутий у 2021 році.

Цього місяця прогноз щодо обсягу виробництва пшениці у світі в 2023 році був підвищений до 787 млн тонн, що майже на 2 млн тонн вище, ніж місяцем раніше, але все ще на 2,1 відсотки (17,1 млн тонн) нижче порівняно із рівнем 2022 року. Приріст порівняно з попереднім місяцем в основному зумовлений вищими обсягами виробництва в російській федерації та Туреччині, де, згідно з останніми офіційними даними, урожай виявився вищим, ніж очікувалося раніше. При цьому прогнози щодо обсягу виробництва в Аргентині та Бразилії, де наприкінці сезону склалися несприятливі погодні умови, були дещо знижені. Порівняно з попереднім місяцем прогноз за обсягом виробництва фуражних зернових у світі в 2023 році практично не змінився і оцінюється в 1 511 млн тонн, що на 3,6 відсотки вище за показник 2022 року.

Прогноз щодо обсягу виробництва кукурудзи у Сполучених Штатах Америки був переглянутий у бік значного підвищення на тлі вищого врожаю, компенсувавши очікуване зниження її виробництва у Європейському союзі, а також у Мексиці, де посушливі погодні умови призвели до втрати посівів у деяких районах та зниження видів на врожай загалом. ФАО підвищила свій прогноз щодо обсягу виробництва рису у світі в сезоні 2023–2024 років на 0,9 млн тонн порівняно з його листопадовим рівнем, оскільки, згідно з офіційними оцінками в Індонезії та Об’єднаній Республіці Танзанії, несприятливі погодні умови не призведуть до такого масштабного скорочення виробництва, як передбачалося раніше. Зважаючи на перегляд у бік підвищення даних щодо очікуваного врожаю рису в російській федерації, Боліваріанській Республіці Венесуела та В’єтнамі, зроблений з урахуванням збільшення посівних площ, обсяг його виробництва у світі може досягти 524,9 млн тонн (у перерахунку на обвалене зерно) на 0,8 відсотки вище за рівень сезону 2022-2023 років.

Джерело та фото: uga.ua

Зараз читають