Пошук
Close this search box.
Реєстрація ВРХ створить умови для виробництва якісної продукції, – Тарас Висоцький
02

Реєстрація ВРХ в Єдиному державному реєстрі тварин  обов’язкова для всіх особистих селянських господарств. Це створює підґрунтя для виробництва якісної і здорової харчової продукції. Крім того, це одна з важливих та обов’язкових норм у процесі євроінтеграції. 

Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький на нараді з інформування органів місцевого самоврядування щодо вирощування худоби та правил її ідентифікації.

За словами першого заступника Міністра, в Україні 70% поголів’я ВРХ утримується в особистих селянських господарствах. Ідентифікація ВРХ у Єдиному державному реєстрі тварин створює переваги, в першу чергу, для їх власників. 

Зокрема, отримання державної підтримки, належний контроль за здоров’ям тварин та ветеринарно-санітарним станом господарства, забезпечення внутрішнього та зовнішнього ринків якісною продукцією. 

«В Україні понад мільйон особистих селянських господарств утримують тварин, в тому числі, ВРХ. У підсумку реєстрація – це благополуччя тварин і, як  наслідок,  споживання безпечної продукції від здорових тварин. Це суттєва норма, виконання якої забезпечить повноправний доступ до європейських ринків», – зазначив Тарас Висоцький. 

Перший заступник Міністра агрополітики відзначив, що є низка програм з підтримки власників сільськогосподарських тварин. Зокрема, спеціальна бюджетна дотація за утримання ВРХ та поголів’я кіз та овець. 

Захід організовано Міністерством аграрної політики та продовольства України та Всеукраїнською асоціацією громад. Участь у засіданні взяли заступник директора департаменту – начальник управління тваринництва та племінної справи Департементу аграрного розвитку Олена Дадус, представники Мінагрополітики, місцевих громад, Агентства з ідентифікації та реєстрації тварин. 

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають