Пошук
Close this search box.
Робот-маніпулятор odd.bot
01odd.bot

Голландський стартап Odd.Bot за останній рік досяг прогресу в розробці робота для точного прополювання бур’янів. Основна увага приділяється механізму боротьби з бур’янами, який можна комбінувати з різними транспортними засобами та знаряддями. Пише ifarming.

Мета залишається незмінною: видалення бур’янів на ранніх стадіях у рядках посівів. Робот-маніпулятор повинен видаляти бур’яни, які знаходяться близько до культури, не завдаючи їй шкоди. У фокусі уваги розробників – морква, але також розглядаються інші культури, що вирощуються на грядах, такі як цибуля. Це може забезпечити величезну економію людської праці на багатьох овочевих посівах, особливо в господарствах, які працюють за органічною технологією.

Над цією машиною з 2018 року працюють різні сторони, такі як Wageningen UR, TU Delft та Microsoft. Продемонстрована версія має два дельтаподібних плеча (по одному на кожну гряду) з прикріпленими захватами.

Odd.Bot також прагне створювати простих і доступних роботів, які можуть працювати разом (одночасно) під наглядом оператора.

ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

За словами представників стартапу Odd.Bot, протягом року технологія була допрацьована і тепер готова до практичного використання. Система може впоратися з варіаціями висоти гряд, при цьому швидкість руху робота змінюється залежно від кількості бур’янів. Навігація в основному базується на роботі відеокамер, щоб слідувати за гребенями. Після ідентифікації кінця гребеня машина самостійно розвертається на 180 градусів, щоб обробити наступні два гребені.

Утім, деякі технічні моменти роботи машини потребують вдосконалення. Зокрема, під час демонстрації на експериментальній фермі майбутнього в Нідерландах переднє колесо з електроприводом мало певні труднощі з розворотом на нерівних ділянках поля через пробуксовку.

ОЦІНКА ВИДАЛЕННЯ БУР’ЯНІВ

Захвати використовують два методи видалення бур’янів. Дрібні бур’яни у фазі ниточки вдавлюються в грядку, тоді як більші рослини, які можна захопити, витягуються за допомогою захватів маніпулятора. Обидві техніки використовуються в комбінації, як показано на відео. Щоб оцінити якість видалення бур’янів за допомогою камер (ті самі камери виявляють бур’яни та скеровують рух робота полем), транспортний засіб через кожні оброблені 100 м повертається назад на 2 м.

ВИРОБНИКИ ВНОСЯТЬ ПЛАТУ ЗА ГЕКТАР

Нині за участю п’яти голландських фермерів реалізується програма спільної перевірки ефективності робота під назвою «Прополювання як послуга» (WaaS, Weeding as a Service). Продуктивність Odd.Bot становить приблизно 1 га за 16 годин. Виробники платять за гектар обробленого поля і погодинну ставку за послугу прополювання. Загальна сума дорівнює витратам на ручне прополювання.

Odd.Bot стверджує, що готовий до масового виробництва своїх машин і має намір комерційно запропонувати продемонстровану концепцію, починаючи з літа 2024 року. Робот буде доступний за ціною нижче 100 000 євро.

Технічні характеристики

Робоча ширина: дві морквяні гряди.

Робоча швидкість: 1 га за 16 годин.

Потреба в потужності: від 0,6 до 1 кВт.

Ціна: до 100 000 євро.

Джерело та фото: ifarming

Зараз читають