Пошук
Close this search box.
Тест-драйв безпілотного трактора
xmajuchidvorichnogosinata70-richnogobatkabrajansalomezamisljuetsjanadtimschovnajblizhchirokijomumozhutznadobitisjarobochiruki-1310x600-custom.jpg.pagespeed.ic.OCWnnXXH13

Голландський фермер Брайан Саломе став першим учасником програми NPPL, який випробував автономний трактор Steyr у своєму господарстві. Він бачить перспективу в застосуванні автономних тракторів для рільництва, навіть за умови, що за ними потрібен нагляд під час роботи. Пише ifarming.com.ua

ВИПРОБУВАННЯ В РЕАЛЬНИХ УМОВАХ

Маючи дворічного сина та 70-річного батька, Брайан Саломе замислюється над тим, що в найближчі роки йому можуть знадобитися послуги тракториста. Керуючись цим міркуванням і цікавістю до нових технологій, фермер з південного заходу Нідерландів зареєструвався в Національній польовій лабораторії точного землеробства (NPPL), щоб спробувати на своєму полі автономний трактор. З 14 по 25 серпня йому для роботи надали трактор Steyr 4130, оснащений системою iQuus від GPX Solutions – це доповнення до програмного забезпечення цієї машини, що забезпечує її автономну роботу.

Вісім голландських фермерів, які беруть участь у проекті National Fieldlab Precision Farming (NPPL), розпочали випробування автономних тракторів на своїх фермах. Основна мета випробувань – ознайомити фермерів з можливостями та обмеженнями безпілотних машин. Співпрацюючи з постачальником GPX Solutions та Вагенінгенським університетом, проект NPPL надав для цього модифікований стандартний трактор Steyr потужністю 130 к.с.

Відтак фермери, що займаються рільництвом, вирощуванням цибулинних культур та утримують молочні ферми, отримали можливість попрацювати на безпілотному тракторі впродовж тижня. За цей час вони оцінили потенціал автономного Steyr Expert 4130 CVT для звичайних фермерських операцій. Ключові питання, на які потрібно було відповісти фермерам у фіналі тест-драйву: наскільки простою є експлуатація машини, налаштування та початок роботи? Чи може з цим трактором впоратися працівник незалежно від його рівня підготовки? Чи може трактор працювати в парі з будь-якою машиною або знаряддям?

Крім того, знання, отримані під час випробування, сприятимуть обговоренню законодавства щодо автономної сільгосптехніки – це тема, яка залишається неоднозначною як на національному рівні Нідерландів, так і в межах ЄС.

Трактор Steyr 4130, оснащений системою iQuus від GPX Solutions, випробували у своїх господарствах вісім голландських фермерів

АВТОНОМНА СИСТЕМА IQUUS

iQuus Autonomy – це продукт голландської компанії GPX Solutions. Він включає в себе стандартний рульовий автопілот із системою RTK GPS, пакет управління транспортним засобом і знаряддям, а також пакет безпеки. Наразі компанія встановлює GPS-систему Raven RTK. У майбутньому виробник має намір співпрацювати з іншими брендами. Для контролю транспортних засобів та знарядь система підключена до Canbus трактора, що дозволяє їй приймати та активувати всі сигнали, які надходять з цієї системи передачі даних. Зокрема, система фіксує швидкість руху, швидкість відбору потужності, висоту розташування знаряддя тощо.

Пакет безпеки включає датчик на передньому бампері для захисту від зіткнень, датчик LiDAR для виявлення перешкод і моніторингу навколишнього середовища, а також систему аварійної зупинки.

Використаний в експерименті трактор Steyr Expert 4130 cvt не має цього пакета безпеки, тому він завжди потребує нагляду. Для роботи з системою потрібно записати автономний маршрут, проїхавши його з водієм.

Якщо під час цього процесу ви їдете швидше, ніж 8 км/год, автономний режим трактора не перевищуватиме 8 км/год. Під час запису маршруту важливо переконатися, що ви не зрізаєте кути і не рухаєтеся заднім ходом. Для різних завдань потрібно створити свій профіль.

Це можна зробити за допомогою терміналу трактора або за допомогою терміналу на док-станції в іншому місці.

Система IQuus Autonomy наразі доступна для моделей Holland T4, T5 і T7, Case Magnum, Fendt Gen1, Gen2 і One та Kubota M5. Залежно від комплектації та уподобань користувача ціна може варіюватися від 15 до 80 тис. євро.

АВТОНОМНИЙ, АЛЕ НЕ ДУЖЕ

Використаний в експерименті трактор Steyr Expert 4130 cvt має максимальну потужність двигуна 140 к. с. Завдяки безступінчастій трансмісії з чотирма діапазонами трактор з водієм розвиває максимальну швидкість 40 км/год. Вантажопідйомність становить максимум 5600 daN, а швидкість подачі гідравлічного масла – 110 літрів на хвилину. Трактор оснащений стандартними передніми шинами 440/65 R28 і задніми 540/65 R38. Базова модель важить 5500 кг.

Важливо зазначити, що термін «автономний» стосовного використаного трактора не є абсолютним. Цей безпілотний Steyr не працює самостійно і ухвалює рішення тільки в рамках робочого плану. У конфігурації без пакета безпеки за роботою трактора потрібен постійний нагляд оператора. Тобто ініціювати роботу машини, а потім відлучитися на нараду неможливо. Зокрема, для того, щоб трактор рухався, Брайан Саломе повинен був або сидіти на сидінні трактора, або постійно натискати зелену кнопку на пульті дистанційного керування. Саломе з гумором розповідає: «Я швидко втомився тримати зелену кнопку. Через 10 хвилин ти вже ситий по горло такою автономністю».

Щоб трактор рухався, Брайан Саломе повинен був або сидіти на сидінні трактора, або постійно натискати зелену кнопку на пульті дистанційного керування. Цей захід безпеки було впроваджено для цілей цього практичного тесту

Зазначимо, що для цього практичного тесту автономна система спеціально була обмежена. З міркувань безпеки автономну систему налаштували так, що поблизу трактора в полі завжди повинна була знаходитися людина. За участю користувачів NPPL у цьому практичному випробуванні автономна система GPX, спочатку розроблена для використання у фруктових садах і виноградниках, буде адаптована для використання на відкритих полях фермерами, які займаються рільництвом, тваринництвом і вирощуванням польових культур, включаючи модифікований метод планування маршрутів у межах полів.

Продовження матеріалу читайте за посиланням >>>

Джерело та фото: ifarming.com.ua

Зараз читають