Пошук
Close this search box.
У 2024 році на підтримку українського бізнесу у бюджеті передбачено понад 40 млрд грн
01,

Resilience українського підприємця – це те, що врятувало нашу економіку в перші дні війни, підприємці, які швидко змогли релокуватися і продовжити працювати. Кроки, які робить Уряд для підтримки малого і середнього бізнесу, знайшли чітке відображення у програмах підтримки та інших проектах Мінекономіки, таких як доступне кредитування «5-7-9», грантова програма єРобота, розвиток виробництв, стимулювання будівельної галузі через програму єОселя, залучення інвестицій у реальний сектор, підтримка несировинного експорту, страхування суден, розмінування портів та інші.

Про підтримку українського бізнесу у 2023 році та плани на 2024 рік розповіла Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час UA SME Resilience Lessons Learned 2023 and Plans 2024. Захід відбувся 25 січня за участю Міністерства економіки України, Міністерства цифрової трансформації України, Посольства Великої Британії в Україні, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Київської школи економіки та представників міжнародних проектів.

Юлія Свириденко зазначила, що минулого року було видано понад 10 тис. мікрогрантів на 2,4 млрд грн на старт чи розвиток підприємств в рамках проекту «Власна справа». Ще 109 млн на розвиток свого бізнесу отримали майже 300 ветеранів, ветеранок, їхніх дружин і чоловіків. Популярною була також програма «Доступні кредити 5-7-9», яка стала чи не єдиним джерелом дешевих кредитів у країні.

«Уряд добре розуміє, що одним із шляхів досягнення самодостатності країни є збільшення доходів, збільшення валютної виручки, в основі якої має бути покладена переробна промисловість та її розвиток. Так, у 2023 році ми видали 600 грантів до 8 млн грн кожен для переробних підприємств. Ми хочемо розвивати економіку, яка продукує товари з доданою вартістю, тому на 2024 рік ми заклали у бюджеті на цю програму понад 5 млрд грн», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України.

Юлія Свириденко наголосила, що у 2024 році Мінекономіки буде активно працювати над втіленням нових проектів, таких як розвиток індустріальних парків, підтримка втілення проектів зі значними інвестиціями, компенсація вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва та чимало іншого. На фінансування пакета програм у бюджеті передбачено понад 40 млрд грн.

Також цього року планується видати 12 тисяч кредитів за програмою доступної іпотеки єОселя. Також у планах Мінекономіки і Мінцифри – об’єднати єОселю та єВідновлення, щоб сертифікатом за зруйноване житло можна було зробити перший внесок за іпотекою.

Також Мінекономіки презентувало напрацювання першого проекту Стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації МСП на період до 2027 року. Стратегія розробляється у рамках проекту Good Governance Fund «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори проекту – Abt Britain та Київська Школа Економіки.

«Малий та середній бізнес створює дві третини доданої вартості та понад 80% робочих місць в Україні, що робить його запорукою стійкості та рушієм розвитку економіки. І задача держави – системно підтримувати український бізнес, адаптуючи цю підтримку до викликів воєнного часу. Для цього Мінекономіки разом із партнерами розробляє Стратегію підтримки МСП до 2027 року.

Розробка та ухвалення Стратегії має покращити координацію роботи Уряду, бізнесу та донорів, а також різних програм із підтримки підприємців, що позитивно вплине на розвиток сектору загалом. Документ міститиме перелік конкретних кроків, необхідних для сталого розвитку сектору малого та середнього підприємництва. Ми врахуємо бачення та побажання самих підприємців, а також думки донорів, громадського сектору та представників регіональної влади», – зазначив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Джерело та фото: uga.ua

Зараз читають