Пошук
Close this search box.
У Мінагрополітики відбулося засідання міжвідомчої групи з допомоги аграріям на деокупованих територіях
original

Для вирішення проблемних питань агровиробників, що зареєстровані та здійснюють діяльність на деокупованих територіях, Мінагрополітики сформувало міжвідомчу робочу групу, яку очолив перший заступник Міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Участь у першому засіданні робочої групи взяли народний депутат України Артем Чорноморов, представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства економіки України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, НБУ, аграрних асоціацій.

На засіданні розглянули питання державної підтримки  агропідприємств на деокупованих територіях для відновлення їхньої діяльності, а також під час підготовки до весняної посівної. Крім того, розглянули питання допомоги аграріям, виробництво яких знаходиться в зоні активних бойових дій або релоковано на підконтрольну територію України.

Тарас Висоцький нагадав, що для підприємств з деокупованих територій діють пільгові умови кредитування за програмою «Доступні кредити 5-7-9». Програма буде діяти і в 2024 році. У держбюджеті закладено компенсацію у розмірі 18 млрд грн. Згідно з програмою, фермери з деокупованих територій  можуть отримати кредит під 1-3% річних.

Також обговорили питання компенсацій  підприємцям, виробництво яких зруйновано у зв’язку із збройною агресією рф.

За результатами наради були окреслені основні проблемні питання українських аграріїв з деокупованих територій та визначені пріоритетні напрямки допомоги.

Джерело та фото: minagro.gov.ua

Зараз читають