Пошук
Close this search box.
У Міноборони пояснили різницю між мобілізацією та рекрутингом: “Зробіть вибір“
zarplata-armiya

В Україні продовжується мобілізація, а паралельно проводиться рекрутинг. У Міноборони повідомили про відмінності та закликали чоловіків зробити вибір. Пише top.today.ua

Уповноважений представник з питань рекрутингу Міністерства оборони Олексій Бежевець повідомив про особливості роботи рекрутингових центрів та майбутній проєкт, який передбачає залучення та підготовку операторів безпілотників.

Зазначено, що кожен рекрутинговий центр – це цивільний сервіс у ЦНАП для людей. Сенс, який у нього вкладається, передбачає надання можливості дізнатись про доступні вакансії й дати контакт громадянину з військовою частиною, а потім допомогти у процесі навчання. Вказано про намір більше розповісти про специфіку служби.

Принцип рекрутингу передбачає залучення українців на військову службу без елементів примусу. Першочергово йдеться про інформаційно-консультаційний сервіс для людей.

У ЗСУ зіткнулися з тим, що більшість громадян взагалі не розуміє, що таке військовий організм, як функціонує ця система, та як до неї потрапити.

За словами Олексія Бежевця, що рекрутинг не може стати альтернативою мобілізації. Зазначено, що йдеться про два альтернативних процеси, які мають спільні риси, але функціонують окремо.

“Мобілізація – це коли держава визначає де і як ти служиш і ти на це не впливаєш. Рекрутинг пропонує тобі добровільно зробити вибір частини і посади”, – пояснив представник Міноборони.

Бежевець також розповів про запуск нового рекрутингового проєкту для залучення нових операторів дронів. Завдяки йому можна буде отримати можливість навчитися та стати членом екіпажу безпілотних літальних апаратів ще до потрапляння в армію, але після цього з’явиться обов’язок підписати контракт і піти на службу у ЗСУ.

Зараз читають