Пошук
Close this search box.
Україна має експортувати 75% зібраного врожаю – Денис Шмигаль
08

Україні для забезпечення внутрішніх потреб достатньо 25% зібраного аграріями зерна, а 75% агропродукції необхідно експортувати. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише Інтерфакс-Україна, повідомляє agropolit.com

Прем’єр-міністр України підкреслив, що в Міністерстві аграрної політики підрахували, що цього року врожай становитиме близько 79 млн т, що на 10% перевищує показник минулого року.

Денис Шмигаль додав, що уряд розраховує, що запропонований Україною механізм верифікації та контролю аграрного експорту виявиться дієвим.

На нашому західному кордоні вже нині слід будувати мости, а не зводити стіни. Це насамперед стосується українського аграрного експорту. Нам потрібні широкі транзитні шляхи для експорту продовольства. Це важливо для стійкості нашої економіки. Це важливо для світу, адже це глобальна продовольча безпека. Хороший урожай означає, що Україна збереже стратегічне значення гаранта глобальної продовольчої безпеки. Для внутрішніх потреб нам достатньо близько 25% зібраного зерна, решту потрібно експортувати. Тому що це ресурси для фермерів, це валютна виручка для держави, це продовольство для голодуючих країн», – сказав Денис Шмигаль.

Джерело та фото: Agropolit

Зараз читають