Пошук
Close this search box.
Україна планує посилити захист «зернового коридору»
172625-1_large

Президент Володимир Зеленський заявив, що спеціальні конвої супроводжуватимуть в Чорному морі судна, які перевозитимуть ключові експортні товари з України, зокрема аграрну продукцію, для забезпечення безпечного проходу, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg, пише uga.ua.

Україна нещодавно відкрила односторонній коридор із Чорноморського регіону, щоб дозволити суднам транспортувати такі товари, як зерно та металургійну продукцію, з її глибоководних портів у Великій Одесі, після того, як в липні 2023 року росія вийшла із «зернової угоди».

«У мене є домовленості з кількома країнами щодо потужних конвоїв, якими керує Україна, але конвої оснащені іноземною технікою», – заявив Зеленський 25 листопада на міжнародній конференції «Grain from Ukraine». «Ми отримаємо і вже отримуємо морські катери», – додав він.

Раніше в листопаді росія посилила ракетні та безпілотні атаки на українську портову інфраструктуру та вразила комерційне судно в одному з портів Великої Одеси, додавши ризиків для експорту товарів з України саме тоді, коли фермери близькі до завершення збору врожаю. Судно, зафрахтоване сільськогосподарським гігантом Cargill Inc., було пошкоджено вибухом під час виходу з українського порту в Чорному морі. Проте судна продовжували перевозити товари.

Уряд України домовився з партнерами про постачання в країну систем ППО для захисту Одеської області, повідомив Зеленський. «Є позитивні сигнали, коридор працює. Сподіваюся, ми збільшимо його роботу і забезпечимо безпеку», – додав він.

Джерело та фото: uga.ua

Зараз читають