Пошук
Close this search box.
Україна приєдналася до групи найбільших експортерів аграрної продукції в СОТ
СОТ

25 лютого, під час 43 зустрічі в Абц-Дабі міністри Кернської групи ухвалили таке рішення.

“Ми раді вітати Україну як нового члена Кернської групи, відзначаючи загальну відданість України відкритій, справедливій, ринково орієнтованій системі торгівлі сільськогосподарською продукцією”, – йдеться у документі.

Починаючи з січня 2020 року, Україна мала статус спостерігача в цій групі в СОТ, а переговори щодо вступу розпочала переговори ще у 2009 році.

На останній зустрічі міністри відзначили, що сільське господарство залишається головною незавершеною справою СОТ, яка має перебувати в центрі зусиль із реформування. При цьому Кернська група прагне досягти справедливости й вирівняти правила шляхом реформи торгівлі сільськогосподарською продукцією відповідно до статті 20 Угоди про сільське господарство.

Крім того, вони також відзначили, що рівень внутрішньої підтримки є на високому рівні й продовжує зростати, а також закликали членів активізувати зусилля на суттєвому поліпшенні доступу до ринків сільськогосподарської продукції, аби створити “справедливі умови для міжнародної торгівлі в усіх напрямах”.

Про Кернську групу

Кернську групу заснували країни-члени СОТ зі значною часткою аграрного експорту у 1986 році.

Тепер вона складається з 20 держав: Україна, Нова Зеландія, Таїланд, Канада, Австралія, Філіппіни, ПАР, Пакистан, Індонезія, Малайзія, Колумбія, Аргентина, Уругвай, Перу, Бразилія, Гватемала, Коста-Рика, Парагвай, Болівія, та Чилі.

Нагадаємо, експорт України може збільшитися вдвічі. Згідно з прогнозами розвитку вітчизняного агропромислового сектору, у середньостроковій перспективі потенціал виробництва агропродукції в Україні може сягнути до 200 млн тонн, а обсяги зернових та олійних культур – до 150 млн тонн.

Це може дозволити подвоїти обсяг експорту сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, готових до споживання. Оцінка інвестиційного потенціалу вітчизняного агропромислового комплексу становить 57 млрд доларів.

Джерело та фото: uga.ua

Зараз читають