Пошук
Close this search box.
Україна завершує облаштування автомобільного пункту перетину кордону «Рені»
zerno pshen

Україна завершує облаштування автомобільного пункту перетину кордону «Рені». Про це на зустрічі в Брюсселі щодо розвитку експортної спроможності України за участю представників Молдови та Румунії за координації Єврокомісії та США повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач, повідомила пресслужба Мінвідновлення України.

Як зазначається, на зустрічі, зокрема, йшлося про виконання першого пункту домовленостей для запуску «зеленого коридору» між пунктами пропуску «Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова) – Галац (Румунія)».

«У межах створення «зеленого коридору» між пунктами пропуску трьох країн першим кроком є запуск спільного контролю між Україною та Молдовою. Для створення такої можливості ми фактично завершили ремонт пункту пропуску «Рені», де і будуть працювати служби обох країн. Потребують вирішення питання митного оформлення та кількості персоналу, що будемо опрацьовувати в лютому. Протягом місяця плануємо робочі зустрічі з молдавськими та румунськими колегами, щоб зафіксувати механіку проїзду вантажівок від Рені до Галацу», – наголосив С. Деркач.

Окрім цього, додав він, наразі триває робота з міжнародними партнерами щодо подальшої розбудови пункту пропуску «Рені».

«Також під час зустрічі румунська сторона підтвердила подальшу розбудову порту Констанца для збільшення експортної спроможності. Для цього вже було отримано міжнародне фінансування. Також сторони погодили, що розвиток дунайських портів є стратегічним питанням водночас із функціонуванням тимчасового морського коридору з портів Великої Одеси», – зазначили в пресслужбі.

Джерело та фото: apk-inform.com

Зараз читають