Пошук
Close this search box.
Урожай пшениці в Індії у 2023-2024 роках дещо нижчий порівняно з попереднім роком, і нижче оцінок уряду
пшениця

Виробництво пшениці в Індії в 2023-24 (квітень-березень), ймовірно, буде дещо нижчим порівняно з попереднім роком, на рівні 107-108 млн тонн, оскільки учасники ринку помітили незначне зниження врожайності, незважаючи на стабільні посівні площі, повідомляє S&P Global Commodity за результатами опитування 13 аналітиків і трейдерів.

Індія є другим у світі виробником і споживачем пшениці після Китаю.

«Хоча площі залишаються стабільними порівняно з минулим роком, очікується, що врожайність буде нижчою, оскільки в 2023 році [була] нестача опадів», — сказав представник транснаціональної компанії.

За даними Метеорологічного департаменту Індії, у 2023 році кількість мусонних дощів у червні-вересні становила 94,4% середнього значення за довгий період.

Поки що кількість опадів взимку була слабкою в ключових штатах, де вирощують пшеницю, таких як Уттар-Прадеш, Мадх’я-Прадеш, Пенджаб, Раджастан і Хар’яна.

Під час збору врожаю в березні-квітні торговці спостерігають за ринками. За останні два роки врожай пшениці в Індії скоротився через сильну спеку в березні-квітні.

За словами трейдерів, обмеження пропозиції на внутрішніх ринках пшениці, ймовірно, триватиме, оскільки уряд вичерпав свої резервні запаси та може прагнути агресивно поповнити їх.

Запаси пшениці в Індії скоротилися до семирічного мінімуму станом на 31 грудня 2023 року, коли Індійська харчова корпорація зафіксувала 16,35 млн тонн пшениці на державних складах порівняно з 17,17 млн тонн у попередньому році.

Проблема з постачанням може посилитися в найближчі місяці, оскільки уряд, ймовірно, вивчатиме способи поповнення запасів після нещодавнього розширення схеми безкоштовного надання продовольчого зерна понад 810 мільйонам бенефіціарів протягом п’яти років з 1 січня 2024 року.

Незважаючи на ймовірне падіння обсягів виробництва, трейдери не очікують, що уряд дозволить імпорт за нижчим митом або закликатиме дозволити експорт перед виборами. За словами чиновників, дозвіл на імпорт може вплинути на прибутки фермерів і вдарити по настроях перед виборами. Очікується, що національні вибори в Індії відбудуться в квітні-травні.

Джерело та фото: дайджест МінАгро з посиланням на spglobal.com

Зараз читають